20 квітня приблизно в 16-28 за Київським часом компанія SpaceX зідйснила перші льотні випробування повністю інтегрованого корабля Starship і надважкої ракети Super Heavy на базі Starbase в Техасі. Перед фільнальним відліком старт раптово відстрочили приблизно на 2 хвилини з причини необхідності більш детально проаналізувати дані, що надійшли з датчиків, встановлених на кораблі.

Хоча сам відрив від землі пройшов успішно, тим не менше вже 25-й секунді почалися позаштатні вимкнення кількох двигунів, а на 55-й секунді обладнання показало швидкий виток кисню, який потім вдалося зупинити.

На висоті 37-38 км та на 4-й хвилині польоту ракета увійшла до неконтрольованого обертання, яке скоріш за все було викликане тим, що перша ступінь не змогла відокремитися. На 5-й хвилині польоту (4:01) і на висоті близько 29 км сталася руйнація ракети, яка потім зпричинила два потужних вибухи.

Оскільки після старту ракетоносія вагою в кілька тисяч тон стартовий стіл був суттєво пошкоджений, повторний запуск SpaceX зможе здійснити не раніше, ніж через кілька місяців. Крім того, до півроку може піти на аналіз помилок, вдосконалення нового екземпляра ракети та підготовку до чергового старту.