Компанія SpaceX планує провести перші льотні випробування повністю інтегрованого корабля Starship і надважкої ракети Super Heavy на базі Starbase в Техасі в четвер, 20 квітня. Вікно запуску відкривається о 15:28 за київським часом і закривається о 16:30.

Starship — це багаторазова транспортна система, призначена для перевезення як екіпажу, так і вантажу на орбіту Землі та подорожей на Місяць, Марс і далі. Її висота складає 120 метрів, це найвища ракета в історії ракетобудування. До того першу позицію близько 50 років утримував американський ракетоносій Сатурн-5, що використовувався для польотів на Місяць. Він мав висоту 110 метрів.

На сьогоднішній день команда SpaceX завершила кілька суборбітальних льотних випробувань верхнього ступеня Starship із Starbase, успішно продемонструвавши безпрецедентний підхід до керованого польоту. Ці льотні випробування допомогли перевірити конструкцію транспортного засобу, довівши, що Starship може пролетіти через дозвукову фазу входу, перш ніж повторно запустити двигуни та зайняти вертикальну позицію для приземлення.

На додаток до випробувань верхнього ступеня Starship, команда провела численні випробування ракетоносія Super Heavy, який містить 33 двигуна Raptor, 31 з яких може працювати одночасно – ы це найбільша кількість одночасно працюючих ракетних двигунів у світі. Нагадаємо, що того максимальна кількість двигунів, що використовувалися одночасно, була в радянському ракетоносії Н-1, де встановили 30 маршевих двигунів НК-15.

Команда також побудувала найвищу в світі вежу для запуску та уловлювання ракет, що має висоту в 146 метрів. Під час першого льотного випробування команда не намагатиметься здійснити вертикальну посадку Starship або захопити суперважкий носій Super Heavy.

Пряму трансляція запуску можна подивитися  на YouTube.