Оператор Vodafone продовжує розвивати фіксований зв’язок за сучасною технологією GPON. Сьогодні до мережі енергоефективного інтернету компанія підключила вже понад 8 тис. багатоквартирних будинків у 16 містах України.
Протягом останніх трьох років Vodafone інвестував 670 млн грн у розвиток фіксованої мережі. За цей час компанія в 10 разів збільшила покриття мережі GPON.
Оператор активно будує нові зони у Києві, Одесі, Дніпрі, Харкові, Львові, Запоріжжі, Миколаєві та Івано-Франківську. У серпні цього року будівництво енергоефективної мережі стартувало в Полтаві, Чернігові, Житомирі, Луцьку, Рівному та Тернополі.
У 2024 році компанія модернізувала мережу у 155 будинках Києва, Львова та Одеси. У порівнянні з періодом до повномасштабного вторгнення темпи будівництва зросли більше ніж вдвічі. Цьогоріч найбільше нових багатоквартирних будинків підключили у Києві (577), Дніпрі (376), та Львові (299).
Задля забезпечення інтернет-доступу за технологією GPON у такій кількості квартир, оператор проклав 5200 кілометрів оптики. Це відстань приблизно дорівнює подорожі через всю Європу, від України до самого західного узбережжя Португалії (Київ – Лісабон).
Інтeрнет для дому від Vodafone, який працює навіть коли в домівках немає світла, вже доступний для мешканців понад 1,2 млн домогосподарств. Понад 1,1 млн з усіх доступних були побудовані вже після того, як Vega стала частиною групи Vodafone Україна, 75% з них введено в експлуатацію під час війни.
Компанія збільшила кількість клієнтів GPON в 14 разів – сьогодні вже понад 100 тисяч абонентів користуються доступом до інтернету за цією енергоефективною технологією.
Vodafone забезпечує технічні майданчики GPON сучасними системами альтернативного живлення, що дозволяє надавати інтернет-послуги понад 72 годин безперервно, що особливо актуально на випадок тривалих відключень електропостачання. З того моменту, як Vodafonе почав розвивати фіксований зв’язок на базі Vega, попит на послуги за технологією GPON зріс у 7 разів. На підвищення популярності інтернет-сервісу за технологією GPON впливають як енергоефективність так і надійність мережі та висока швидкість доступу – до 1000 Мбіт/с.