19 травня компанія Blue Origin здійснила перший з 2022 року пілотований запуск, відправивши шістьох космічних туристів у космос. Ракетоносій New Shepard перетнув лінію Кармана − висоту над рівнем моря, яку умовно взято за межу між атмосферою Землі й космосом, що дорівнює приблизно 100 км − приблизно через три з половиною хвилини після старту. Капсула з астонавтами досягла висоти майже 104 км.

Ракетоносій багаторазового використання New Shepard компанії Blue Origin успішно приземлився в пустелі Західного Техасу.

Капсула з екіпажем вдало приземлилася на землю приблизно через 10 хвилин після запуску. Один з трьох парашутів капсули не розкрився належним чином на зворотному шляху, але це не створило жодних проблем для приземлення завдяки резервуванню в системі, яка враховує саме такі ситуації.

Одним з шести пасажирів був 90-річний Ед Дуайт, який за підтримки адміністрації президента Джона Кеннеді на початку 1960-х років проходив підготовку для участі в космічній програмі НАСА, але врешті решт не потрапив у число астронавтів. Його місце на космічному кораблі спонсорувала некомерційна організація Space for Humanity.


Це був сьомий політ Blue Origin з екіпажем. Нагадаємо, що програма Blue Origin призупинила свої космічні туристичні польоти у 2022 році після того, як у вересні того ж року під час польоту без екіпажу вийшла з ладу ракета-носій, що змусило Федеральне управління цивільної авіації США розслідувати цю несправність і вимагати від компанії виконати 21 коригувальний захід.