Міністерство цифрової трансформації України та Асоціація IT Ukraine презентували каталог Incredible Tech, до якого увійшли 96 перспективних продуктових ІТ-компаній та 31 успішний український ІТ-продукт. Він стане інструментом для просування української ІТ-екосистеми на міжнародному ринку. 

«Зараз увага світу прикута до України через повномасштабне вторгнення росії. Натомість ми хотіли б показати, що Україна — це не лише війна, а й Батьківщина крутих ІТ-рішень для бізнесу й людей. За допомогою цього каталогу ми хочемо, щоб весь світ дізнався, що Україна створює круті, якісні ІТ-продукти, якими можуть користуватися великі корпорації, будь-який бізнес по всьому світу», — зазначив заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков. 

Українська ІТ-індустрія посідає друге місце серед експортоорієнтованих галузей. Сфера налічує близько 2 300 компаній, у яких працює понад 330 000 ІТ-фахівців. 72% українських IT-компаній виробляють саме продукти. 

«Каталог Incredible Tech стане ефективним інструментом для просування ІТ-індустрії України на міжнародному ринку, оскільки не лише представляє найкращі українські ІТ-продукти, а й дає змогу потенційним інвесторам і партнерам отримати повний обсяг інформації про можливості української tech-індустрії. Каталог сприятиме залученню інвестицій та співпраці з міжнародними партнерами, що підтримає розвиток та масштабування українських ІТ-компаній на світовому ринку», — підкреслила в. о. виконавчого директора Асоціації IT Ukraine Марія Шевчук. 

До каталогу увійшли компанії, які  працюють у різних напрямах — від оборонних технологій та державних цифрових продуктів до Legal tech і Health tech. Серед них — державний мобільний застосунок Дія; найбільший розробник застосунків для Apple компанія MacPaw; розробник робопротеза Esper Bionics; розробник технологічних рішень для розумних систем безпеки Ajax Systems, а також сервісні компанії Softserve, Sigma Software, N-ix, Eleks, Infopulse, Intellias, Miratech та інші. 

Це українські компанії та ІТ-продукти, що мають українську реєстрацію, українця-засновника та офіс чи представництво в Україні. Відбір компаній здійснила незалежна експертна рада, у складі якої — представники Мінцифри, фаундери та СЕО tech-компаній, інвестори. 

Каталог вже доступний за посиланням: https://itukraine.org.ua/files/ITIGUIT.pdf

Розробка каталогу тривала впродовж двох місяців та стала можливою завдяки підтримці генерального партнера — Ukrsibbank BNP Paribas Group та за участі агенції TopLead.