Компанія SpaceX планує провести перше льотне випробування повністю інтегрованого корабля Starship і надважкої ракети Super Heavy з бази Starbase в Техасі в понеділок, 17 квітня, о 16:00 за київським часом.

Starship — це багаторазова транспортна система, призначена для перевезення як екіпажу, так і вантажу на орбіту Землі, вона має допомогти людству повернутися на Місяць і подорожувати на Марс і далі. Сьогоднішній тест надасть потрібну інформацію для розробників та підвищить вірогідність успіху в майбутньому, оскільки SpaceX швидко просуває розвиток Starship.

На сьогоднішній день команда SpaceX завершила кілька суборбітальних льотних випробувань верхнього ступеня Starship із Starbase, які допомогли перевірити конструкцію транспортного засобу. Тести довели, що Starship може пролетіти через дозвукову фазу входу, перш ніж повторно запалити двигуни та перевернутися у вертикальну конфігурацію для приземлення.

На додаток до випробувань верхнього ступеня Starship, команда провела численні випробування ракети Super Heavy, які включають дедалі складніші статичні запуски. Таким чином компанія у повній мірі протестувала двигун 31 Raptor. Команда також побудувала найвищу в світі вежу для запуску та перехоплення ракет, що має висоту 146 метрів. Під час першого льотного випробування команда не намагатиметься здійснити вертикальну посадку Starship або захопити суперважкий прискорювач.

Пряму трансляцію запуску можна переглянути тут.