Компанії LG Electronics, Korea Electric Power Corporation (KEPCO) і Hanwha Construction Division мають намір створити ЦОД, що працює на базі постійного струму.

Однак у цьому датацентрі лише десята частина загального споживання енергії серверами і системами охолодження (1 МВт з 10 МВт) припадатиме на постійний струм. У компаніях зазначають, що можливість використовувати для живлення ЦОДів постійний струм стає особливо актуальною зі зростанням популярності поновлюваних джерел енергії та паливних елементів, як-от сонячні та вітрові станції, що подають саме такий вид струму. Водночас більшість електростанцій генерують і постачають електроенергію змінного струму.

Пілотування розподільчої системи постійного струму має відбутися в ЦОДі, який планує побудувати Hanwha. Однак у рамках проєкту LG Electronics має намір розробити і поставити «надвеликий» чиллер, що працює від постійного струму, це буде перший пристрій такого роду в Кореї. Використання цього чилера дасть змогу зменшити втрати енергії, що виникають у процесі перетворення постійного струму на змінний і досягають зараз 10%.

Зазначимо, що під час використання електроенергії в ЦОДі постійний струм необхідно спочатку перетворити на змінний, а потім знову перетворити на постійний, оскільки чипи всередині серверів працюють на постійному струмі. Схема має такий вигляд: після отримання змінного струму більш високої напруги від зовнішнього джерела цю напругу знижують усередині ЦОДа до необхідної величини. Потім більшу частину цієї потужності відправляють у систему безперебійного живлення (ДБЖ), де змінний струм випрямляють у постійний, а потім знову перетворюють на змінний, але вже з ідеальною синусоїдою на виході. Далі струм спрямовується на стійки та ІТ-обладнання, а всередині кожного окремого комутатора і сервера блок живлення або випрямляч знову перетворюють його на постійний струм, який потрібен електроніці. Кожне перетворення означає невелику втрату енергії, що знижує ефективність її використання. Низка компаній, зокрема, гіперскейлери вивчають можливість використовувати постійний струм безпосередньо, щоб знизити втрати енергії та зробити ЦОД більш енергоефективним.