Американська біткоїн-компанія MARA Holdings повідомила, що придбала в Техасі 114-мегаватну техаську вітряну електростанцію і згодом відключить її від електромережі, щоб забезпечити енергією свої майнінгові операції.
Генеральний директор MARA сказав, що вони використовують поновлювані ресурси, знижуючи витрати на видобуток біткоїнів. Вітряні електростанції розташовані в окремому енергетичному пулі Техасу і могли забезпечити електроенергією 20-50 тисяч будинків.
Це вже друга угода про позамережеве енергопостачання, яку MARA підписала за останні кілька місяців. У жовтні вона запустила ЦОД потужністю 25 МВт на базі нафтових свердловин у Техасі та Північній Дакоті. Центр обробки даних працюватиме виключно на надлишковому природному газі, який в іншому випадку спалювався б у факелах. Операція буде розподілена між гирлами свердловин у Техасі та Північній Дакоті, а введення в експлуатацію очікується до січня 2025 року.
Як відомо, датацентри по майнінгу біткоінів споживають багато електроенергії і викликають невдоволення сусідів, які скаржаться на шум комп’ютерів, що працюють всередині. Техас став притулком для криптовалютних технологічних компаній, насамперед через простір штату, дерегульований ринок електроенергії та сприятливий бізнес-клімат. Два тижні тому Комісія з комунальних послуг прийняла правило, що вимагає від майнерів криптовалют та інших віртуальних валют у мережі ERCOT (Electric Reliability Council of Texas) реєструвати своє місцезнаходження, інформацію про власність та потреби в електроенергії, щоб забезпечити подальший контроль за цим новим джерелом енергоспоживання.
За даними експертів, операції з видобутку криптовалют наразі споживають близько 2,3% електроенергії в США, а для видобутку одного біткоїна потрібно приблизно 155 МВт-год.
Ще кілька років тому майнери біткоїнів доволі успішно боролися за електроенергію для живлення своїх спеціалізованих комп'ютерів... Але розвиток штучного інтелекту з його ненаситним попитом на електроенергію затьмарив потреби криптовалют і перевернув енергетичні ринки в усьому світі. Тепер майнери повинні конкурувати з набагато більшими технологічними компаніями за підключення до електромереж і контракти на постачання електроенергії. Адже розробники рішень штучного інтелекту можуть дозволити собі платити за енергію набагато більше, ніж майнери біткоїнів.