Компанії LG Electronics (LG) і Tenstorrent оголосили про розширення співпраці, яка ґрунтується на їхньому початковому проєкті чипсетів для систем на кристалі (SoC) і систем для глобального ринку. Завдяки цьому партнерству LG прагне розширити свої можливості проєктування та розроблення AI-чипів, адаптованих до її продуктів і послуг, у межах реалізації свого бачення «шанобливого інтелекту». LG зосереджена на розвитку інновацій на основі штучного інтелекту, приділяючи особливу увагу вдосконаленню своєї побутової техніки та рішень для розумного дому, а також розширенню своїх можливостей у сфері мобільності майбутнього та комерційних застосуваннях.

Tenstorrent має репутацію експерта у створенні високопродуктивних обчислювальних напівпровідників (HPC) світового рівня з використанням власних розробок RISC-V1 IP (Ascalon) та AI IP (Tensix). Їх інтелектуальна власність розроблена так, щоб масштабуватися від міліватів до мегаватів, забезпечуючи виняткову ефективність і продуктивність.

Нещодавно генеральний директор LG Вільям Чо зустрівся з генеральним директором Tenstorrent Джимом Келлером у штаб-квартирі LG, розташованій у вежах-близнюках (Йойдо, Сеул), щоб обговорити стратегічну співпрацю. На зустрічі були присутні ключові керівники обох компаній, зокрема з боку LG технічний директор  Кім Бьон Хун та голова центру SoC, а з боку Tenstorrent комерційний директор Девід Беннетт і віцепрезидент з питань автомобільного сектора.

Під час обговорень дві компанії розглянули можливості використання своєї інтелектуальної власності, дизайнерських активів і технологій для створення синергії в різних сферах бізнесу, зокрема в секторах побутової техніки зі штучним інтелектом, рішень для розумного дому, мобільності майбутнього та рішень для обробки відео для ринку дата-центрів. Обидва генеральні директори наголосили на важливості розширення можливостей у галузі напівпровідників нового покоління, зокрема RISC-V та чиплетів, щоб відповідати на виклики швидко змінюваного AI-середовища. Крім того, Tenstorrent і LG розглядають можливість створення довгострокової програми стажування в межах своєї співпраці.

Тим часом LG створила спеціальний науково-дослідний центр SoC, що спеціалізується на проєктуванні та розробленні напівпровідників систем. Він досягає успіху у проєктуванні, розробленні та верифікації цих чипів, зосереджуючись на вдосконаленні високопродуктивних SoC із використанням технології чиплетів. Остання об'єднує кілька чипів в один пакет і привертає увагу завдяки висхідному попиту на високопродуктивні, енергоефективні напівпровідники зі штучним інтелектом.

Системні чипи, що використовуються у ключових продуктах LG, були розроблені під керівництвом центру SoC. Фірмовий AI-чип LG для побутової техніки DQ-C і Alpha 11 AI Processor для OLED-телевізорів значно зміцнили лідерство компанії на світових ринках пристроїв зі штучним інтелектом і телевізорів преміумкласу.