Генеральний директор Getty Images розкритикував позицію АІ-компаній щодо авторських прав, зокрема, виступивши проти тверджень про те, що весь веб-контент можна чесно використовувати для навчання штучного інтелекту. Ця заява з'явилася на тлі судового процесу Getty проти компанії Stability AI, яка нібито використовувала мільйони зображень, що належать Getty, без дозволу для навчання своєї моделі Stable Diffusion, запущеної в серпні 2022 року.
Нагадаємо, що Getty Images – це американське фотоагентство, що володіє одним з найбільших у світі банком світлин (близько 70 млн), а також відео-, аудіо- та інших медіафайлів.
Визнаючи потенційні переваги штучного інтелекту в таких сферах, як охорона здоров'я та боротьба зі зміною клімату, генеральний директор Getty виступив проти загальноприйнятого в індустрії підходу до авторських прав за принципом «все або нічого». Зокрема, він оскаржив твердження генерального директора Microsoft AI Мустафи Сулеймана про те, що веб-контент з 1990-х років є «вільно поширюваним програмним забезпеченням». Керівник Getty виступив за застосування принципів добросовісного використання в кожному конкретному випадку, розрізняючи моделі штучного інтелекту для наукового прогресу та створення комерційного контенту. Він також провів паралелі з еволюцією музичного стрімінгу від Napster до ліцензійних платформ на кшталт Spotify, припустивши, що компанії зі створення штучного інтелекту можуть розробити подібні моделі, засновані на дозволах.
ОКрім того, він зауважив, що компанії, які інвестують в ШІ і створюють його, витрачають мільярди доларів на талановитих фахівців, графічні процесори і необхідну потужність для навчання і запуску цих моделей. Але при цьому вони вимагають безкоштовного доступу до контенту, що є непереборною проблемою.