В 2020 році стратегія «serverless-first» від Capital One була у всіх на слуху, але потім інтерес до цієї технології значно знизився, про що свідчать пошукові показники Google. Втім, з 2022 року знову почався підйом інтересу до безсерверних платформ. Як зазначають аналітики Forrester, безсерверні платформи знову стають популярними з кількох причин. По-перше, тепер є чітке визначення, що таке безсерверні технології. Адже термін «безсерверний» не відображав сутності технології. Так само, як хмара – це чийсь комп'ютер, serverless – це все ще чийсь сервер. Безсерверний додаток — це програмний компонент, що працює в середовищі, що управляє складністю розгортання, часом виконання, протоколами та ізоляцією процесів, щоб розробники могли зосередитися на своєму коді.
По-друге, історії успіху підприємств надали перевірені рішення для конкретних сценаріїв використання. Початковий ажіотаж навколо безсерверних технологій був пов'язаний зі швидкими циклами розробки та бекенд-сценаріями, в яких безсерверні функції виступали як сполучна ланка між розрізненими хмарними сервісами. Багато з цих прикладів були отримані від ранніх послідовників хмарних технологій або від вендорів, які використовують модель «функція як сервіс» (FaaS) під капотом своїх платформ і сервісів. З того часу ми бачимо, як все більше компаній використовують переваги безсерверних технологій.
І нарешті розширена екосистема допоміжних сервісів сприяє появі нових сценаріїв використання. Основною сферою застосування безсерверних технологій, як і раніше, є створення легких, короткочасних функцій. Однак в останні роки постачальники безсерверних рішень розширили екосистему даних та інтеграційних сервісів, таких як безсерверні сховища значень ключів, API-фреймворки та векторні бази даних, що дозволило розширити різноманітність сценаріїв використання.