Використання цих принципів системної інженерії дозволяє знизити ризики при проєктуванні, зменшити складність і підвищити продуктивність датацентру. Це, своєю чергою, забезпечує як комерційну, так і технічну вигоду.
Розглянемо кожен принцип:
1. Проєктування критично важливих компонентів енергосистеми: Перший принцип фокусується на розумінні характеристик, поведінки та впливу критично важливих компонентів енергосистеми. Розуміючи ці нюанси, компанія може оптимізувати продуктивність, підвищити енергоефективність і, зрештою, максимально задовольнити свої ІТ-потреби. Це можна зробити, провівши аналіз кожного компонента, щоб зрозуміти його призначення, характеристики та взаємодію в системі. Використовуючи цифрову програмну платформу, можна оптимізувати розміщення, управління та інтеграцію обладнання.
Загалом це допомагає зрозуміти характеристики компонентів та їх вплив на електричні властивості, напругу, потужність струму та імпеданс. Для підвищення ефективності важливо зменшити втрати компонентів, покращити коефіцієнт потужності та збалансувати навантаження. Системи повинні бути спроєктовані з урахуванням надійності, з резервуванням критично важливих компонентів і профілактичним обслуговуванням.
2. Управління ресурсами та моніторинг: Другий принцип підкреслює важливість включення цифрового рівня в вашу систему управління енергоспоживанням. Це дозволяє здійснювати моніторинг та управління активами, прокладаючи шлях до впровадження проактивних заходів, збільшення терміну служби та оптимізації продуктивності. Постійний моніторинг та обслуговування гарантують, що всі компоненти працюють з максимальною ефективністю, одночасно виявляючи потенційні ризики, які можуть виникнути в системі. Такий принцип дозволяє створити план оптимізації продуктивності, продовження терміну служби, прогнозування збоїв, а також заміни та модернізації обладнання до того, як його стан почне створювати проблеми.
Використання цифрового шару з можливостями цифрового двійника в поєднанні зі штучним інтелектом (ШІ) і функціями машинного навчання дозволяє оптимізувати продуктивність вже на етапі проєктування, визначаючи області, в яких обладнання може працювати не так, як передбачалося.
3. Системний підхід: Третій принцип заохочує ширший підхід до проєктування системи. Належним чином інтегровані компоненти мінімізують втрати енергії, забезпечуючи ефективне використання потужних навантажень, таких як охолодження, щоб зменшити навантаження на силовий агрегат. Завдяки добре продуманій, інтегрованій системі можна зменшити кількість відмов компонентів, оптимізувати їх використання та подовжити термін служби, що сприяє досягненню ваших операційних цілей та цілей сталого розвитку.
4. Енергоефективність: Розглядаючи варіанти на етапі проєктування для мінімізації втрат енергії та оптимізації ефективності системи, системний інжиніринговий підхід може допомогти у досягненні ваших цілей сталого розвитку та зменшенні операційних витрат. Правильний вибір і розрахунок обладнання дозволяє підвищити загальну ефективність. Наприклад, у низьковольтних системах використання мідних шин зменшує втрати електроенергії приблизно на 25% порівняно з алюмінієвими.
5. Інтеграція з відновлюваними джерелами енергії: Відновлювані джерела енергії стають все більш важливими в енергетичній екосистемі. Тому важливо розуміти вплив інтеграції відновлюваних джерел енергії та альтернативних джерел на продуктивність системи та якість електроенергії. Якщо все зробити правильно, це допоможе забезпечити стійке та надійне енергопостачання та зменшити ймовірність відключень.
6. Гнучке та динамічне проєктування: БІзнесам потрібен гнучкий і динамічний підхід до проєктування, щоб пристосуватися до мінливих вимог і нових технологій, таких як штучний інтелект.
Для створення максимально оптимізованих центрів обробки даних або інших об'єктів, необхідно перейти на системний підхід до проєктування. Щоб досягти цього, нам усім варто прийняти ряд принципів і системне мислення. Ми повинні почати використовувати інтегровані цифрові програмні платформи не тільки під час експлуатації, але й на ранніх стадіях проєктування та протягом усього життєвого циклу центру обробки даних.
По матеріалам компанії Eaton