Аналітики компанії TrendForce дослідили поставки серверів в штучному вираженні у 1-му кварталі 2024 року – згідно з їх даними, ринок продемонстрував звичний сезонний спад. Але на думку експертів, вже у другому та третьому кварталах поточного року варто очікувати зростання відвантажень серверного обладнання. Основним драйвером цього буде високий попит на готові сервери, особливо з боку гіперскейлерів, що пропонують хмарні послуги штучного інтелекту. Водночас дистриб’ютори в процесі відповіді на цей попит будуть старатися своєчасно поповнювати власні склади, щоб не спустошити їх повністю. А це змушує їх замовляти сервери у постачальників. із певним випередженням щодо темпів реалізації.

Втім, на думку TrendForce, бум щодо ШІ не є головним фактором зростання на глобальному серверному ринку, хоча все ще залишається важливими чинником. Але загалом темпи зростання інтересу до ШІ, які спостерігаються останнім часом, відстають від зроблених раніше експертних прогнозів. Хоча й замовники з Китаю на хайпі навколо ШІ масово скуповували серверні відеокарти Nvidia понад потреби, які були актуальні на той момент (одне з пояснень – в очікуванні нових санкцій з боку влади США).

У другому та третьому кварталах аналітики TrendForce очікують подальшого нарощування обсягів поставок ШІ-серверів у канал з боку орієнтованих на корпоративний сегмент брендів – Dell, HPE та Lenovo. Причина такого оптимізму аналітиків – велика кількість масштабних тендерів на Заході, які відкладалися спершу через пандемію, а потім внаслідок різкого погіршення макроекономічних реалій у 2022-2023 рр.. Тепер вони нарешті запускаються і притому з акцентом на забезпечення ШІ-обчислень. Не менше тендерів стартують і в КНР, але через американські санкції в цих проектах замовники покладаються в основному на місцеві бренди. Однак ODM-партнерами цих локальних брендів часто виступають ті ж сами виробники, що виготовляють сервери Dell, HPE, Lenovo та інших.