Компанія NTT оголосила про намір підключити свій ЦОД Frankfurt 4 до місцевої мережі центрального теплопостачання. Таким чином, понад 600 домогосподарств у приватних та багатоквартирних будинках у Хаттерсхаймі-на-Майні обігріватимуться теплом від датацентра.

В минулі роки ці будинки опалювали за рахунок місцевої газової ТЕЦ. Надалі вона буде збережена для покриття пікових навантажень та як резервне джерело тепла.

Зазначається, що для опалення 600 домогосподарств протягом року потрібно майже 5 ГВт-годин тепла. Задля цього місцевий оператор у співпраці з NTT побудує новий енергоцентр, який забезпечуватиме електроенергію для живлення обчислювальної техніки та охолодження ЦОД. Наприкінці 2024 року, згідно з планами, в експлуатацію введуть два теплові насоси, які доводитимуть температуру тепла, що виділяє датацентр, з приблизно 30°C до 70°C, необхідних для тепломережі.

Окрім того, на даху датацентру буде встановлено фотоелектричну систему потужністю майже 100 кВт, що містить близько 250 сонячних модулів. Ця сонячна електростанція дозволить генерувати приблизно десяту частину електроенергії, що споживається тепловими насосами.

Датацентр NTT Frankfurt 4 у Хаттерсхаймі був відкритий у 2019 році, після того цого неодноразово розширяли. Після повного завершення реконструкції кампус займатиме п'ять будівель загальною площею 24 тис кв. м, а його сумарна потужність становитиме 80 МВт.