Міністерство протягом 10 днів підготує «чіткі дії» щодо того, як боротися з дипфейками. Напевно це буде грошовий штраф для тих, хто не дотримується вимог, і притягнення до відповідальності осіб, які створюють такі відео. За його словами, на початку грудня представники соціальних медіа проведуть зустріч із міністерством щодо цього питання.
Нагадаємо, що deepfakes — це синтетично створені відео чи аудіо, які використовують штучний інтелект, щоб реалістично замінити зовнішність або голос людини. Незважаючи на те, що іноді це може бути смішно, все ж існує багато етичних проблем щодо потенційної дезінформації.
«Діпфейки можуть поширюватися дуже швидко без будь-яких перевірок, і вони стають вірусними протягом декількох хвилин після завантаження. Ось чому нам потрібно вжити дуже термінових кроків, щоб зміцнити довіру в суспільстві та захистити демократію», — сказав Вайшнау на прес-конференції. Притому він згадав про інцидент, коли на відео у дипфейку видатний індійський міністр закликав громадян голосувати за опозиційну партію.