За даними дослідження IDC, генеративний штучний інтелект (GenAI) здатний допомогти стартапам досягати успіху в 2024 році та далі. В своєму блозі аналітики стверджують, що GenAI зіграє вирішальну роль для технологічних стартапів, оскільки пропонує широкий спектр можливостей, які можуть допомогти стартапам у різних областях. Серед них дослідження та аналіз ринку, генерація контенту, маркетинг та реклама, фінансовий аналіз, конкурентна розвідка, персоналізація та розробка продуктів.

Далі наведено конкретні приклади того, як генеративний штучний інтелект (ШІ) може допомогти стартапам:

 • Дослідження та аналіз ринку: GenAI здатний допомогти стартапам збирати та аналізувати дані про ринок, щоб краще зрозуміти потреби своїх клієнтів і конкурентів.

 • Генерація контенту: GenAI допоможе стартапам створювати якісний контент, що сприятиме більш оптимальному використанню ресурсів.

 • Маркетинг та реклама: GenAI також посприяє стартапам в створенні більш ефективних маркетингових кампаній, які будуть краще цільовими та оптимізованими для SEO.

 • Фінансовий аналіз: генеративний ШІ здатний допомогти стартапам краще керувати своїми фінансами, прогнозуючи майбутні доходи та витрати.

 • Конкурентна разведка: GenAI допоможе стартапам відстежувати діяльність своїх конкурентів і отримувати конкурентні переваги.

 • Персоналізація: такой генеративний ШІ здатнийй допомогти стартапам надавати персоналізований досвід своїм клієнтам, що сприятиме їхній лояльності.

 • Розробка продуктів: GenAI здатний прискорити та зробити більш ефективною розробку продуктів, які відповідають потребам їхніх клієнтів.

Таким чином, стартапи мають розглядати GenAI як важливий інструмент, який може допомогти їм досягти успіху в конкурентному середовищі.

Переваги бізнес GenAI для бізнесу: як скористатися

Для максимального використання переваг технології GenAI організаціям слід визначити процеси, контент, проекти, комунікації або види діяльності, які вирізняються низьким рівнем ризику, і проанлізувати, чи можуть інструменти GenAI покращити виконання цих завдань.

Успішна стратегія GenAI повинна враховувати один чи кілька з наступних підходів до впровадження:

 • За конкретними сценаріями (наприклад, збір знань, навчання навичкам, введення в посаду співробітників/клієнтів).

 • За формою або форматом контенту (включаючи блоки коду чи описи продуктів).

 • За характеристиками чи функціями (наприклад, призначення/аналіз метаданих та розвиток співпраці між командами).

 • За доступністю (створення або покупка). Перетворення потенціалу GenAI в сценарії використання, що забезпечують цінність для бізнесу, вимагає чіткого розуміння існуючих обмежень і проблем.

Водночас перетворення потенціалу GenAI у сценарії використання, що забезпечують цінність для бізнесу, потребує виваженої оцінки існуючих обмежень та проблем. Технологія GenAI є потужною, але це ще доволі сира розробка, яка відкриває можливості для зловживань.