Спочатку флеш-пам'ять була націлена на обчислення, орієнтовані на продуктивність. Але з часом собівартість цих пристроїв сильно знизилася і ця технологія стала економічно ефективною для заміни систем зберігання, орієнтованих на ємність. Сьогодні більшість виробників прелставили масиви зберігання даних великої ємності на базі флеш-пам'яті з чотирирівневими осередками (QLC). Технологія QLC означає більш компактні та швидкі масиви зберігання даних, а також набагато менші витрати на електроенергію та охолодження ЦОДів.

Підприємства розміщують все більше систем зберігання даних у хмарі, і флеш-пам'ять знаходить там все ширше застосування. Перехід від форм-факторів SAS до NVMe підвищив продуктивність та зменшив розміри. Наступним кроком стане розробка нових стеків зберігання даних, які дають змогу обійти парадигму секторів/блоків, що домінувала в СЗД протягом десятиліть.

Ті замовники, що переміщають обчислення все далі й далі на периферію, використовують флеш-пам’ять для зниження затримок, забезпечення кращого досвіду та адаптації до місцевих умов. Перевага флеш-пам'яті в тому, що її можна упаковувати різними способами, про що свідчить її повсюдне поширення в побутовій електроніці.

І оскільки флеш-пам'ять починає домінувати у більшості сценаріїв використання СЗД, постачальники корпоративних рішень почнуть пропонувати комплексніші системи управління зберіганням, які допоможуть підприємствам безпечно, надійно та з високою продуктивністю отримувати дані там, де це потрібно. У той же час при роботі з великими обсягами даних флеш-пам'ять дозволить знизити витрати на електроенергію, сприятиме досягненню цілей сталого розвитку та спростить архітектуру дата-центрів та додатків.