Днями компанія AMD анонсувала четверте покоління серверних процесорів Epyc 9004, одначасно з цим анонсом корпорація Micron Technology оголосила про випуск модулів оперативної пам'яті DDR5, сертифікованих AMD для використання в системах на базі її нового процесорного кристала. Але ще влітку Micron надала дослідні зразки цих модулів для тестування провідним серверним виробникам.

Згідно з данними вендора, пам'ять DDR5 у порівнянні з 4-м поколінням оперативної пам'яті збільшує пікову пропускну здатність підсистеми ОЗУ вдвічі (з 189 до 384 Гбайт/сек у розрахунку на один процесорний сокет), а продуктивність з 3200 до 4800 МТ/сек (мегатрансфер за секунду) . Також архітектура DDR5 використовує два 40-бітові канали замість одного 65-бітового каналу DDR4. В перспективі виробник планує збільшити продуктивність технології DDR5 до 8800 МТ/сек.

Китайська Lenovo вже заявила, що обладнає модулями оперативної пам'яті DDR5 від Micron свої нові сервери ThinSystem V3, що були представлені у вересні. Планується, що ці модулі Micron будуть використовуватись і в серверних системах на базі четвертого покоління процесора Intel Xeon Scalable (кодова назва Sapphire Rapids), яке вийде на початку січня наступного року.