1-го серпня виповнюється 5 років, як використання Prozorro стало обов'язковим для всіх державних замовників. Відтоді інформація про перебіг кожної закупівлі стала відкритою для всіх, а в системі пройшло понад 2 мільйони конкурентних закупівель.

Завдяки конкуренції бізнесу на торгах Prozorro впродовж 5 років державні та комунальні органи та підприємства змогли заощадити 190 млрд грн від суми, яку вони планували витратити на закупівлях. У середньому завдяки закупівлі в Prozorro на 1 млн грн замовники економлять 80-100 тисяч грн, і можуть скеровувати їх на додаткові потреби.

Минулого 2020 року економія становила майже 56 млрд грн. І така сума – це майже вдвічі більше, ніж було щороку до того, зауважив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Система Prozorro залишається унікальним інструментом, який не тільки дозволяє економити на держзакупівлях, але і є однією з основ антикорупційної реформи в Україні. Відкритість у публічних закупівлях формує новий рівень довіри між громадянами та державою, тому розвиток Prozorro залишається важливим елементом урядової політики, .

130 тисяч учасників змагалися на аукціонах Prozorro з 2016 року. І понад 90% з них — це представники малого та середнього бізнесу. У подальшому влада розраховує на трансформацію та удосконалення системи, розширення переліку інформації щодо закупівель, зокрема зазначення країни походження товарів, концентрації закупівель тощо. Також є розрахунок на збільшення конкуренції майданчиків,  які є складовою екосистеми Prozorro, зазначив перший віце-прем'єр та міністр економіки України Олексій Любченко.

Загалом сфера закупівель та сама система Prozorro постійно вдосконалюється. Так, уже з 2022 року будуть повністю ліквідовані тендерні комітети. На їхню зміну прийде формат роботи через уповноважених осіб — фахівців, для яких закупівлі будуть не додатковим навантаженням, а оплачуваною роботою.

Цей перехід зробить публічні закупівлі більш професійними та ефективними, вважає директор ДП «Прозорро» Василь Задворний. Кожна уповноважена особа буде зобов'язана підтвердити свій рівень знань законодавства, і вже найближчим часом система онлайн-тестування буде доступна в Prozorro.