Компанія Huawei, один зі світових лідерів у сфері телекомунікаційних технологій, спільно з Державним університетом «Київський авіаційний інститут» відкрили високотехнологічний навчально-дослідницький центр KAI Huawei ExcellenceCenter. Центр стане пілотним проектом нової освітньої екосистеми KAI LABS, що створюється в університеті, і зосередиться на підготовці майбутніх фахівців з інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Головна мета центру — створення інноваційного середовища для вивчення та розвитку передових технологій зв’язку, зокрема 4G/5G/6G, мережевого обладнання, рішень у сфері Smart City, IoT, кібербезпеки, а також зміцнення співпраці між академічною освітою й галуззю ІКТ.

Центр складається з трьох зон: лекційної, практичної лабораторії та зони відпочинку. У ньому функціонуватиме простір Huawei ICT Academy, що дозволить студентам отримувати сертифікацію за міжнародними стандартами HCIA (в напрямках WLAN, Datacom, Security) та проходити практичні тренінги з телекомунікацій.

Програми центру охоплюватимуть щороку понад 200 студентів з двох факультетів – Факультету кібербезпеки, комп’ютерної та програмної інженерії, а також Факультету аеронавігації, електроніки та телекомунікацій. Серед спеціальностей: електроніка, комп’ютерні науки, інформаційні системи, радіоелектроніка та кібербезпека. 

Лекції й воркшопи проводитимуться за участі інженерів Huawei та інших експертів ринку, які ділитимуться практичним досвідом, інноваціями на ринку ІКТ та кейсами з реальних проєктів. Серед щорічних заходів заплановані також хакатони та  науково-практичні конференції.