Термоядерна енергетика «стала на крок ближчою до реальності», вважають в Техаському університеті в Остіні. Їхні дослідники разом з командою з Лос-Аламоської національної лабораторії та Type One Energy Group вирішили дуже давню проблему в цій галузі, яку не могли розв’язати вже 70 років – як утримувати високоенергетичні частинки всередині термоядерних реакторів. Коли високоенергетичні альфа-частинки витікають з реактора, це заважає плазмі нагріватися і ставати достатньо щільною, щоб підтримувати реакцію синтезу. Щоб запобігти витоку, інженери розробляють складні системи магнітного утримання, але в магнітному полі часто виникають дірки, і для прогнозування їхнього розташування та усунення потрібна величезна кількість обчислювального часу.
У своїй статті, опублікованій в журналі Physical Review Letters, дослідницька група описує, що відкрила короткий шлях, який може допомогти інженерам проектувати герметичні магнітні системи утримання в 10 разів швидше, ніж метод золотого стандарту, не жертвуючи при цьому точністю.
Цей новий метод також може допомогти у вирішенні схожої, але іншої проблеми в іншому популярному реакторі магнітного термоядерного синтезу, який називається токамак. У цій конструкції існує проблема з електронами, що вилітають – високоенергетичними електронами, які можуть пробити дірку в навколишніх стінках. Цей новий метод може допомогти виявити дірки в магнітному полі, через які ці електрони можуть витікати.