Що можна створити за допомогою 3D-принтера? На це питання відповіла компанія Starbucks, яка нещодавно надрукувала собі новий магазин – невеличку кав’ярню на південній околиці Техасу.
Побудована з шарів бетону, випущених гігантським роботизованим принтером, споруда площею 150 квадратних метрів є частиною постійних зусиль компанії, спрямованих на модернізацію операцій і скорочення витрат. Німецька компанія Peri-3D використовувала гігантський 3D-принтер для кількох шарів бетонної суміші при створенні структури. За даними Техаського департаменту ліцензування та регулювання, вартість будівництва невеликої кав'ярні склала близько 1,2 мільйона дол.
Новий метод для бренду – перший. І будівельники кажуть, що чим більше вони використовують технологію, тим ефективніше вона працює. У Джорджтауні, штат Техас, нещодавно за допомогою 3D-друку побудували ціле містечко зі 100 будинків. Компанія Lennar, яка побудувала цей район, каже, що з кожним новим будинком їхні витрати зменшуються. Стюарт Міллер, голова та співголова правління Lennar, розповів CNBC на початку цього року, що будівельна компанія стверджує, що їхні витрати та тривалість циклу скоротилися "вдвічі" завдяки впровадженню 3D-друку.
3D-друк також набагато швидший, а це означає, що проекти можуть бути завершені за частку часу, що потенційно різко скорочує витрати на робочу силу. За даними Всесвітнього економічного форуму, 3D-друк може коштувати лише 30% від вартості будівництва будівельних конструкцій у традиційний спосіб.