Директор Департаменту кіберзахисту Адміністрації Держспецзв’язку Ігор Мальченюк взяв участь у панельній дискусії «Розбудова кіберстійкості: Співпраця України з міжнародними партнерами» в ході Kyiv International Cyber Resilience Forum 2025. Він наголосив на важливості міжнародної взаємодії у сфері кібербезпеки та поділився ключовими уроками, які Україна отримала в ході відбиття російських кібератак.

«Україна сьогодні є «лабораторією» кіберзахисту, оскільки щодня постає перед масштабними та різноманітними атаками. Лише в 2024 році Урядова команда CERT-UA опрацювала 4315 інцидентів, що на 70% більше ніж в попередньому році. Завдяки плідній роботі українських кіберзахисників інцидентів критичного та високого рівня було лише 59, що в 6 разів менше показників попереднього року», – підкреслив Ігор Мальченюк.

За його словами, Держспецзв’язку прагне консолідувати підтримку наших міжнародних партнерів у межах сталих ініціатив, які забезпечують передбачувані та ефективні результати, в тому числі на платформі Талліннського Механізму. Ці ініціативи включають не лише забезпечення таких технічних ресурсів, як обладнання чи ліцензоване програмне забезпечення, але й підтримку розвитку кваліфікованих спеціалістів з кібербезпеки.

«Для подальшої розбудови спроможностей важливо перейти від реактивної підтримки до систематичних довгострокових програм. Боротьба з кіберзагрозами – це марафон, а не спринт. Потрібно вийти за межі простого заповнення безпосередніх прогалин у можливостях», – зазначив Ігор Мальченюк.

Для України дуже важливо розвивати власні новітні можливості та спроможності, заохочуючи незалежність та інновації. Україна продовжує працювати з міжнародними партнерами та готова ділитися здобутими уроками кіберзахисту, щоб зробити цифровий простір безпечнішим для всіх.