Як повідомляють ЗМІ, Китай має наміри комерціалізувати термоядерний синтез для виробництва електроенергії без викидів до 2050 року. Притому перший операційний проект очікується близько 2050 року після тестового етапу, що розпочнеться у 2045 році. 

Китайська національна ядерна корпорація (CNNC) минулого року сформувала галузевий альянс і створила нову національну термоядерну компанію China Fusion Corp. Вона залучила близько 240 млн доларів інвестицій від CNNC і Zhejiang Zheneng Electric Power Co. для створення передових пристроїв токамаків, які використовують магнітні поля для обмеження і контролю перегрітої плазми для виробництва енергії без викидів радіоактивних відходів. CNNC також планує протягом наступних п'яти років розширити виробництво власних розробок для звичайних реакторів ядерного розщеплення і малих модульних реакторів.

Окрім того, до 2030 року Китай має намір випередити США і Францію як власник найбільшого у світі парку атомних реакторів. Близько 10 нових атомних реакторів затверджуються для побудови щороку з моменту виникнення дефіциту електроенергії в 2022 році, і очікується, що країна збереже цей темп до 2030 року, щоб досягти кліматичних цілей.