За підтримки компанії Lenovo фахівцями аналітичної агенції IDC було проведене дослідження в регіоні EMEA. Участь в опитуванні взяли 620 бізнес-лідерів з провідних компаній. Результати відповідей засвідчили, що 94% проєктів зі ШІ виправдали або перевершили очікування компаній. 72% підприємств, які прагнуть масштабувати ініціативи у сфері ШІ, планують використання професійних послуг зі штучного інтелекту.

Цей результат сприятиме зростанню прогнозованих інвестицій у ШІ на 104% в наступному році. Статистика також свідчить, що дедалі більше компаній бачать відчутні переваги ШІ для бізнесу.

Основний напрямок інвестицій – генеративний ШІ 

Разом зі збільшенням інвестицій в ШІ змінюються й пріоритети. Генеративний ШІ стане ключовим напрямком розвитку протягом наступних 12 місяців, його частка зросте майже вчетверо – з 12% до 44%. 

Щодо інших технологій штучного інтелекту, найбільшою сферою інвестицій за останній рік були програми зі вбудованим ШІ. Зараз же компанії зосереджують свої витрати на розробці та управлінні моделями ШІ – 32%.

Перешкоди на шляху впровадження ШІ

Попри оптимістичні настрої опитаних, вони також виділили і виклики, з якими зіштовхнулись їх компанії при впровадженні ШІ. Серед них головні – труднощі з масштабуванням (30%) та проблеми з якістю даних (29%).

Для подолання цих перешкод респонденти вказують чотири ключові аспекти:

  1. Суверенітет даних і дотримання вимог законодавства;
  2. Простота інтеграції ШІ з існуючими системами та процесами; 
  3. Навчання та підвищення кваліфікації працівників;
  4. Доступність якісних даних.

Гібридна інфраструктура – ключ до ШІ

Щодо апаратного забезпечення, то 65% компаній в регіоні EMEA використовують локальну або гібридну архітектуру, і лише 18% віддають перевагу публічній хмарі.

Крім того, 10% організацій вже активно використовують комп’ютери зі ШІ, 25% – тестують їх, а 65% розглядають можливість інтеграції найближчим часом для максимального використання можливостей ШІ.

За словами  Пребена Ф’єльда, віце-президента і генерального директора з обслуговування персональних комп’ютерних пристроїв Lenovo в регіоні EMEA, компанії все частіше обирають технології, які підтримують продуктивність праці на основі ШІ. 2025 рік стане важливим етапом у впровадженні ПК зі ШІ, оскільки організації переходитимуть від пілотних проєктів до реального використання нових пристроїв.