Адміністрація Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України упродовж 2022-2024 років уклала договори на закупівлю 1 792 332 безпілотних систем. Такі дані відомство опублікувало на своєму сайті.
Подібний результат став можливий завдяки ухваленню Кабінетом Міністрів України у 2023 році постанови № 256, яка дала можливість перетворити ініціативу із закупівлі дронів на повноцінну державну програму.
Загалом за цей час було укладено договорів на закупівлю зі 155 суб’єктами господарювання.
Повідомляється, що у Держспецзв'язку вирішують усі поточні неузгодження, які можуть виникнути під час процесу підписання контракту чи передачі безпілотних систем військовим. Ідеться як про виявлення проблеми на стадії приймання безпілотних систем силами безпеки і оборони, так і коли проблема стала відома уже після передачі дронів військовим за їхніми зверненнями. Оскільки вся продукція постачається з гарантійним терміном, то виробники безпілотних систем усувають виявлені недоліки.
У разі виявлення порушень, які стосувалися відповідності поставленої продукції тому, що було заявлено, і строкам поставок, надсилалися претензії виробникам або постачальникам, накладалися штрафні санкції. “Були випадки, коли довелося відстоювати свої інтереси в судовому порядку. Також за нашою ініціативою компетентними органами було відкрито низку кримінальних проваджень”, - зазначив начальник Департаменту забезпечення Держспецзв’язку Сергій Перникоза. .
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України у березні 2023 року ухвалив постанову “Про реалізацію експериментального проекту щодо здійснення оборонних закупівель безпілотних систем вітчизняного виробництва”. У липні минулого року уряд удосконалив процедуру закупівлі безпілотних систем вітчизняного виробництва, внісши відповідні зміни до згаданої постанови.