Перехід промислових підприємств на відновлювані джерела енергії є критично важливим у боротьбі зі змінами клімату. Счасні технології вже дозволяють забезпечити виробничі потреби підприємства екологічно чистою енергією — від електропостачання до теплової енергії для технологічних процесів. Одним з прикладів впровадження відповідних інновацій стане проєкт компанії Mars в австралійському місті Водонга, де до 2026 року запрацює перше в країні виробництво, що використовуватиме винятково відновлювані джерела енергії для усіх виробничих процесів.
Ключовим елементом проєкту стане сонячна теплова електростанція, вартістю 39,3 млн дол, Mars Wodonga потужністю 18 МВт. В її основі — технологія Parabolic Trough Concentrated Solar Thermal (CST), що використовує систему дзеркал для фокусування сонячного світла. Дзеркала слідкують за сонцем протягом дня, концентруючи його промені на трубах з теплоносієм. Нагріта до високих температур рідина використовується для генерації пари, необхідної у виробничих процесах. Унікальність системи полягає в її здатності зберігати теплову енергію до 10 годин, що забезпечує безперервність виробництва навіть у нічний час.
«Технологія CST пропонує потужне рішення, оскільки дозволяє уловлювати та зберігати сонячну енергію у вигляді тепла високої температури. Це робить її ідеальною для виробничих процесів, які потребують постійної подачі пари», — пояснює Крейг Сарджент, генеральний директор Mars Petcare в Австралії та Новій Зеландії.
Для максимальної ефективності Mars також впроваджує Electric Thermal Energy Storage (eTES) — технологію, що використовує надлишкову електроенергію з мережі в години низького попиту для нагрівання спеціального теплоносія до температури понад 400°C. Накопичене тепло може бути перетворене на пару у будь-який момент, коли це необхідно для виробництва. Система eTES, розроблена у співпраці з Австралійським Державним об'єднанням наукових і прикладних досліджень (CSIRO). Поєднання сонячної теплової електростанції з системою eTES створює надійну та екологічно чисту альтернативу традиційному використанню газу у виробничих процесах.
Додатковим кроком до повної декарбонізації виробництва стане використання відновлюваного газу. Компанія уклала угоду про придбання сертифікатів гарантованого походження відновлюваного газу у Hydrogen Park Murray Valley. Це дозволить замінити понад 10% загального споживання газу екологічно чистим аналогом, ще більше наближаючи мету створення повністю безвуглецевого виробництва.