Незважаючи на те, що технологічні мільярдери, такі як Ілон Маск, Джефф Безос та їм подібні, заявляють про свою турботу про довкілля, вони генерують всього за півтори години таку кількість викидів вуглецю, що середньостатистичній людині знадобилося б на це усе життя.
Так стверджує міжнародна неприбуткова організація Oxfam, яка опублікувала перше в історії дослідження, присвячене розкішному транспорту (тобто приватним літакам і яхтам) та іншим забаганкам 50 найбагатших мільярдерів світу.
«Дослідження Oxfam до болю ясно показує: надмірні викиди найбагатших людей від їхнього розкішного способу життя і ще більше від їхніх забруднюючих інвестицій підживлюють нерівність, голод і – це не помилка − загрожують життю. Це не просто несправедливо, що їхнє бездумне забруднення довкілля та нестримна жадібність підживлюють ту саму кризу, яка загрожує нашому спільному майбутньому, − це смертельно небезпечно. Мільярдери «ставляться до нашої планети як до свого особистого ігрового майданчика [і] підпалюють її заради задоволення і прибутку», − заявив виконавчий директор Oxfam International Амітабх Бехар.
Oxfam вдалося ідентифікувати приватні літаки 23 мільярдерів, які були включені до звіту, і з'ясувати, що за 12 місяців вони літали в середньому 184 рази, проводячи в повітрі близько 425 годин. Ці літаки викинули в середньому 2074 тонни вуглекислого газу - це еквівалентно тому, що середньостатистична людина викинула б за 300 років.
Маск і Безос були звинувачені в особливо кричущих викидах: флот Маска, що складається з двох приватних літаків, відповідає за 5 497 тонн CO2 протягом року (що еквівалентно 834 рокам викидів середньостатистичного жителя Землі), а флот Безоса, що також складається з двох реактивних літаків, викидає близько 2 908 тонн вуглекислого газу. Приватні літаки, один з найбільш помітних і розрекламованих способів пересування надбагатих, є значними забруднювачами, але, як виявилася, яхти ще гірші: середня прогулянкова яхта мільярдера-моряка спричиняє майже втричі більше викидів вуглецю, ніж середній приватний літак.