Аналітична агенція Gartner опублікувала нове дослідження, згідно з яким до 2026 року третина великих підприємств має намір автоматизувати більше половини своєї мережевої діяльності. Ще в 2023 році цей показник складав менше 10%.

Гіперавтоматизація включає використання декількох технологій і інструментів, серед яких – штучний інтелект, машинне навчання і роботизацію процесів. Цей напрямок залишається пріоритетом для 90% великих підприємств, але менше 20% склали певні плани щодо цього.

Слід зазначити, що гіперавтоматизація зараз на піку відродження інтересу та попиту з того часу, як у 2022 р. виникло захоплення генеративним ШІ. За словами аналітиків, це обумовлено необхідністю підвищення операційної ефективності процесів та функцій для забезпечення стійкості.

За даними Gartner, інфраструктурні та операційні керівники все частіше звертаються до аналітики на основі ШІ та розширеного прийняття рішень, включаючи інтелектуальну автоматизацію (ІА). Технологія ІА зараз активно розвивається і передбачає застосування методів ШІ, у тому числі генеративного ШІ, для автоматизації прийняття рішень та виконання дій у рамках ініціатив щодо розвитку інфраструктури та операцій.

Підприємства прагнуть впровадити ІА з причин підвищення операційної стійкості та оперативності, вирішення складних завдань та автономна обробка все більших обсягів даних. Експерти Gartner також зазначають, що додавання можливостей генеративного ШІ до платформ ІА підвищило ринковий попит на них.

Згідно з Gartner, ця технологія все частіше використовується для підвищення гнучкості бізнесу та створення більш досконалих інфраструктурних та операційних сервісів. Є очікування, що у найближчу декаду вона набуде широкого поширення.