На конференції The Linux Foundation's Open Source Summit China Лінус Торвальдс і його приятель Дірк Хондел, керівник програмного офісу Verizon з відкритим вихідним кодом, в черговий раз поспілкувалися про розробку Linux і пов'язані з цим питання, повідомляє ZDNet.

Торвальдс заявив: «Пізніше в цьому році у нас буде 20-річчя проекту Linux в реальному часі. Це проект, що розпочався 20 років тому, і люди, які беруть у ньому участь, нарешті дійшли до того моменту, коли вони відчувають, що він майже закінчений. Вони все ще допрацьовують останні деталі, але сподіваються, що незабаром він буде готовий до повного злиття у висхідному ядрі в цьому році... Ви можете подумати, що всі основи вже давно були виправлені, але це не так. Ми все ще маємо справу з базовими проблемами, такими як управління пам'яттю тощо».

Переходячи до більш сучасної теми − впровадження мови Rust в Linux − Торвальдс повідомив, що розчарований тим, як повільно йде адаптація. Нагадаємо, що Rust – це сучасна багатопарадигмова мова програмування загального призначення, яка за структурою нагадує C++ і відрізняється автоматичним керуванням пам'яттю. ЛІнус Торвальдс заявив, що частково проблема полягає в тому, що старі розробники ядра звикли до C і не знають Rust. Вони не в захваті від необхідності вивчати нову мову, яка в деяких аспектах дуже відрізняється. Тож є певний спротив щодо Rust.

Також спікери обговорили найгарячішу сучасну тему: штучний інтелект (ШІ). Хоча Торвальдс скептично ставиться до нинішнього ажіотажу навколо ШІ, він сподівається, що інструменти ШІ з часом допоможуть у перегляді коду та виявленні помилок. А поки що Торвальдс задоволений побічними ефектами ШІ. Наприклад, він сказав: «Коли з'явився штучний інтелект, це було чудово, тому що Nvidia стала набагато активніше брати участь у розробці ядра (Linux). Nvidia перейшла з мого списку компаній, які не є хорошими, до списку компаній, які роблять дійсно хорошу роботу».