Основною відмінністю штучного інтелекту (ШІ) є здатність аналізувати великі обсяги даних та виявляти закономірності подій та кореляції, які просто недоступні для людини. З часом ШІ зможе розпізнавати початок атаки та видавати попереджувальні сигнали, що дозволяють адміністраторам мережі та систем безпеки вжити коригуючих дій до того, як станеться інцидент. Таким чином, ШІ може бути орієнтований на автоматизацію рутинних процесів, звільняючи людей для роботи над аналізом складних загроз або виявлення нових загроз шляхом швидкого аналізу великих обсягів даних.
Таким чином, через те, що мережна безпека пов'язана з великим обсягом даних, ШІ особливо добре підходить для захисту життєво важливої інфраструктури. Адже коли доводиться обробляти великі обсяги даних, ймовірність помилкових спрацьовувань особливо висока, вважають в консалтинговій фірмі Capgemini.
ШІ також може бути використаний для сегментації мережі, ізоляції критично важливих мереж та зменшення загального радіусу можливого ураження. Цей підхід є важливим кроком у рамках концепції нульової довіри.
Мікросегментація на основі ШІ надає організаціям рекомендації щодо сегментації на основі мережевого трафіку. Це завдання вирішується шляхом виявлення надмірно м'яких правил, щоб компанії могли сегментувати мережу на основі використання додатків та критичності активів, що допомагає обмежувати масштаби атаки.
Найкращий спосіб почати роботу з безпекою мережі з використанням ШІ — це застосувати цю технологію на додаток до існуючих інструментів і процесів. Щоб ШІ став ефективним, потрібен час і великий обсяг даних, і інженерам необхідно вдосконалити та перевірити моделі ШІ, перш ніж організація зможе бути впевнена в точності аналітики, припускають експерти консалтингової фірми ISG.
Фахівці пропонують розпочати впровадження ШІ у сферу ІБ з пілотного проекту. Тим не менш, ШІ не захищений від помилок, і людське судження, як і раніше, доповнюватиме технології ШІ в управлінні мережами. У своєму нинішньому стані ШІ, як і раніше, вимагає участі людини для моніторингу та точного налаштування операцій.