Існує думка, що «Apple зазвичай не перші, хто впроваджує якусь конкретну нову технологію, але коли таке станеться, Купертіно роблять це найкращим чином». Подібне судження не можна назвати 100% правильним. Але для дисплея iPhone 14 Pro https://avic.com.ua/iphone/seriya--iphone-14-pro воно підходить якнайкраще. Серед інших на ринку, екран цього айфона багато в чому є унікальним. У цій статті магазину Avic ви дізнаєтесь чому.

Та для початку згадаємо характеристики дисплея Айфона 14 Про – це Super Retina XDR 6.3 дюйми OLED, 120 Гц, Dolby Vision HDR. 

Екран iPhone 14 Pro – не просто OLED 

Перше, що помітно на дисплеї – «виріз», який Apple назвала Dynamic Island. У формі таблетки він містить камеру, а також може відображати таку інформацію, як транзакції Apple Wallet та інші оповіщення.

Починаючи з iPhone X, компанія з Купертіно використала для свого OLED-дисплея більші сині субпікселі порівняно зі смартфонами інших брендів. Теоретично це призводить до уповільнення старіння панелі. Червоні та зелені субпікселі Apple також трохи більші, займають переважну частину площі OLED-панелі. Якщо порівнювати з головним конкурентом Samsung Galaxy S22 Ultra, то у айфона 14 Pro приблизно на 40% більша площа випромінювання.

Ще один плюс дисплея iPhone 14 Pro – мінімальний час відгуку під час переходу пікселів від чорного до сірого. 

Тестування яскравості та потужності Айфона 14 Про: більше ніт, ніж можна подумати 

Найбільш привабливим оновленням характеристик екрану iPhone 14 Pro є його максимальна яскравість. Вона досягає 2000 нит на відкритому повітрі, але залежить від кількості освітлених пікселів та їх інтенсивності. З набагато більш високою яскравістю екран працює в додатках у темному режимі або під час перегляду повноекранного мультимедіа. Цілком ймовірно, що Apple штучно обмежила пікову яскравість на вищих рівнях пікселів. Але навіщо таке обмеження?

Очевидна відповідь – проблеми з акумулятором. Тих, хто проводить більшу частину дня на відкритому повітрі, може дратувати, коли яскравість екрана смартфона знижується після декількох хвилин інтенсивного використання. У випадку iPhone 14 Pro екран може нескінченно залишатися в потрібному користувачеві діапазоні яскравості. 

iPhone 14 Pro. Тестування оновлення екрана, адаптивні можливості 

ProMotion дебютувала на iPhone 13 Pro, також є в Айфоні 14 Про. Єдина відмінність у тому, що частота OLED знижена до 1 Гц, але лише у режимі відображення Always-On. За межами цієї умови мінімальна частота оновлення, як і раніше, становить 10 Гц. Чому Apple не знизили її до 1 Гц у режимі очікування? Справа в тому, що при нижчому показнику пікселі розряджаються протягом більш тривалого періоду, а режим 1 Гц при нормальній роботі екрана, швидше за все, мерехтітиме в темряві.

При відтворенні відео однією з переваг змінної частоти оновлення є можливість узгодити частоту оновлення екрана із частотою кадрів контенту. Деякі люди відчувають тремтіння під час відео з частотою 24 кадри на секунду через те, що вона не ділиться повністю на частоту 60 Гц, і було б марною витратою енергії запускати дисплей з частотою 120 Гц для відтворення 24 кадрів на секунду. У цій категорії система Apple ProMotion дійсно є найкращою у своєму класі, оскільки вона здатна адаптувати частоту оновлення не лише до відео з частотою 24 кадри на секунду, але й до відео з частотою 10, 15, 25 і навіть 30 кадрів на секунду. Жоден інший OLED-телефон зі змінним оновленням не адаптується до всіх цих умов! 

Підсумок. Плюси та мінуси екрана iPhone 14 Pro 

Плюси 

  • Чудова точність передачі кольору в будь-яких умовах.
  • Відсутність розмиття чорного, зокрема, за низької яскравості.
  • Найкращі в своєму класі враження від перегляду HDR. 

Мінуси 

  • Надмірні тіні за низької яскравості.
  • Немає ручного регулювання балансу білого.
  • Спостерігаються зміни кольору екрана по периметру за мінімальної яскравості. 

В цілому, iPhone 14 Pro не тільки оснащений одним із найкращих апаратних засобів відображення серед усіх смартфонів ринку, але також демонструє технічну досконалість та продуману інженерію. У порівнянні з іншими компаніями, Apple не обтяжує себе прикрасою екранів, надаючи їм яскравості, і не завищує цей показник, декламуючи нереалістичні виміри тестів. Натомість Купертіно зосереджуються на просуванні новітніх стандартів екрану та кольору.Майте на увазі, що OLED-дисплей iPhone 14 Pro не є ідеальним. Зокрема, його тональний відгук або, наприклад, кольорова гама під час повноекранного відтворення відео SDR. Інші телефони також пропонують ручне налаштування балансу білого, необхідне для усунення помилки метамерії в OLED. Але, незважаючи на це, в контексті екрану Айфон 14 Про залишається одним з найбільш вражаючих смартфонів.