За даними компанії Gartner, світовий ринок баз даних у минулому році зріс на 12,8% і в даний час досяг приблизно 102 млрд. дол. При цьому основна частина цього зростання припадає на хмарні технології: 61% всього ринку баз даних вже перебуває в хмарі, а 91% зростання забезпечується за рахунок хмарних технологій.

Тим не менше, деякі системи баз даних, як і раніше, краще підходять для роботи on-premises, тобто локально. До них відносяться стабільні та передбачувані робочі навантаження, а також системи, що виконують великі обсяги дрібних транзакцій. У таких випадках передбачувані витрати говорять на користь локальних систем, якщо компанії можуть оптимізувати свої системи для максимального використання.

І хоча вартість виведення даних з хмари сьогодні більш прозора, ніж раніше, вона все одно може схилити чашу терезів у бік локальних систем, якщо йдеться про великі обсяги даних, що переміщуються.

І, нарешті, суверенітет даних, безпека та відповідність нормативним вимогам, як і раніше, є перешкодами для впровадження хмарних баз даних у деяких галузях. Нещодавні випадки, пов'язані з резидентністю даних та SaaS-додатками, кажуть саме про цей ризик.

Але навіть у регульованих секторах компанії починають змішувати технології, використовуючи локальні бази даних для регульованих та конфіденційних даних та хмари для інших менш конфіденційних додатків, включаючи аналітику та ІІ.

Фінансові служби та охорона здоров'я все ще звикли тримати все on-premises, коментують експерти. Але навіть там, завдяки технології віртуальної приватної хмари, є способи гібридизації; навіть й у цих галузях є шляхи дотримання нормативних вимог у хмарі.