Понад 3000 інженерів GlobalLogic створюють комплексні медичні рішення. Сьогодні розробки на основі генеративного штучного інтелекту дозволяють значно покращити медичні сервіси. Спеціалісти компанії виокремили три напрями, де трансформації помітні вже сьогодні. 

У 2023 році ринок генеративного ШІ в медицині оцінювався в $1,4 млрд. За прогнозами, він зросте до близько $22 млрд до 2032 року. Українські інженери GlobalLogic створюють рішення для 100+ клієнтів у галузі медицини. Частина з них вже впроваджує генеративний штучний інтелект. Спеціалісти компанії виділили напрямки, де вплив GenAI найбільш помітний. 

Оптимізація часу

Лікарі  витрачають близько 14 годин на тиждень на ведення документації – на чверть більше, ніж 7 років тому. GenAI автоматизує ці завдання: пришвидшує заповнення звітностей, ведення обліку, а значний масив рутинних задач — і зовсім бере на себе.

Інше рішення — чат-боти на основі великих мовних моделей. Цим компʼютерним програмам вже довіряють 67% пацієнтів у світі. Чат-боти можуть обробляти близько 80% простих запитів. Вони здатні збирати дані для попереднього обстеження, аналізувати анамнез і виділяти критичні дані для лікаря, допомагати складати персоналізоване лікування, вести моніторинг стану пацієнта тощо. Але важливо памʼятати, що наразі участь лікаря є критичною. 

Діагностика та медична візуалізація

Діагностика  становить понад 10% усіх витрат у сфері охорони здоровʼя. Генеративний ШІ допоможе значно оптимізувати час і ресурси на початковому етапі лікування. Зокрема, GenAI підвищує точність і ефективність медичної візуалізації (МРТ, КТ, УЗД та інші), використовуючи методи машинного навчання для інтерпретації зображень. Крім того, GenAI дозволяє виявляти захворювання на ранньому етапі та надавати детальну інформацію для індивідуальних планів лікування. 

Інженери GlobalLogic створили Nevus — прототип системи швидкої перевірки родимок за допомогою камери смартфону. Аудиторією Nevus стали як звичайні користувачі, так і  лікарі. Вони могли перевірити точність роботи системи та порівняти його з попереднім діагнозом.

Доступна і персоналізована медицина

734 мільйони людей у світі не мають доступу до основних медичних послуг, а в половині країн — менше одного лікаря на 1000 людей. Генеративний ШІ робить медичні послуги доступнішими та значно спрощує їх отримання. 

Так, GenAI-рішення може повністю контролювати процес лікування. Системи на базі генеративного ШІ ведуть індивідуальний облік та документацію кожного пацієнта, формують графік прийому ліків та проведення процедур. 

"Робота над медичними проєктами потребує виняткових знань та навичок.  Підготовка фахівців включає проходження тренінгів з систем якості, тренінгів по розробці продуктів для медичної сфери. Адже від строчки коду може залежати здоров'я, а, подекуди, і життя людини. Більше 3000 фахівців GlobalLogic пройшли такі тренінги та вже багато років створюють медичні рішення найвищої складності", — говорить Наталія Сіромаха, віцепрезидентка з інжинірингу GlobalLogic.