В кінці червня урядовий датацентр Індонезії PDNS був атакований новим варіантом шкідливого програмного забезпечення LockBit під назвою Brain Ciphe. В результаті всі дані на серверах були зашифровані, що призвело до повсюдного порушення роботи цифрових послуг.

За дешифрування даних хакери запросили 131 млрд рупій, що дорівнює 8 млн дол. Однак уряд заявив, що не має наміру платити. Натомість влада спробує розшифрувати дані.

Після того президент Індонезії Джоко Відодо наказав провести аудит урядових центрів обробки даних, адже з'ясувалося, що майже 98% даних, що зберігаються в них, не має резервних копій.

«Це не проблема управління, це дурість – тримати державну інформацію без єдиної резервної копії», – зазначив голова Першої комісії Ради народних представників Меутія Хафід.

Взагалі урядові установи мають резервні потужності в центрах обробки даних, але їх використання не є обов'язковим. Тому більшість агентств не робили резервне копіювання через бюджетні обмеження, однак у майбутньому воно стане обов'язковим.