Гнучкі дискети можуть здаватися пережитком давніх часів, але у світі все ще є країни і навіть уряди, які використовують їх для запуску своїх найпростіших функцій. Японія більше не належить до таких країн.

Японське цифрове агентство оголосило в середу, що воно відмовилося від використання застарілих дискет для роботи своїх урядових комп'ютерних систем. Єдиною системою, яка все ще вимагає використання дискет, є екологічна система, яка контролює переробку автомобілів, повідомляє Reuters.

Взагалі японський уряд почав боротися за витіснення абсолютно застарілих комп'ютерних технологій епохи 90-х у 2022 році. На той час близько 1900 японських урядових процедур використовували гнучкі дискети та інші застарілі технології, такі як факсимільні апарати, компакт-диски та міні-диски.

Але Японія − не єдина країна, яка покладалася на дискети ще довго після того, як решта світу перейшла на більш ефективні формати зберігання даних. Американські військові до 2019 року використовували 8-дюймові дискети для роботи своєї Стратегічної автоматизованої системи командування і управління (SACCS), комп'ютерної системи 1970-х років, яка отримувала коди ядерних запусків і надсилала екстрені повідомлення до військових центрів і польових джерел. Лише кілька років тому міністерство оборони остаточно відмовилося від цієї системи.