Компанія IDC опублікувала нове дослідження ринку інформаційної безпеки (ІБ), згідно з яким у 2023 році загальний обсяг поставок продуктів ІБ виріс на 15,6% і зараз його обсяг становить 106,8 млрд дол.

За даними IDC, у всіх сегментах ринку зростання у порівнянні з 2022 р. перевищило 10%. Аналитики пояснюють це постійним збільшенням кількості кіберзагроз, що, в свою чергу, змушує бізнес інвестувати значні кошти в ІБ. Також драйвером ринку стало нове покоління продуктів для кібербезпеки, які використовують технології Штучного Інтелекту.

Для впровадження рішень ІБ все частіше застосовують публічні хмари. За даними IDC, більше 60% доходів від продажів продуктів ІБ пов'язані з їх впровадженням в інфраструктурі публічних хмар, а решта третини — із впровадженням ІТ-інфраструктури підприємства або у вигляді апаратних засобів.

Лідером ринку ІБ у 2023 році стала корпорація Microsoft, її частка сягнула 11,6%, на другій позиції розташувалася Palo Alto Networks з 5%. Далі йдуть Cisco, Gen Digital та Fortinet з частками відповідно 3,8%, 3,5% та 3,1%.

Згідно з прогнозами аналітиків IDC, ринок ІБ в найближчі роки буде активно розвиватися. Його зростання до 2028 р. перевищуватиме 10%.