Запатентований метод використання рідини для відведення тепла у Lenovo Neptune дозволяє клієнтам знизити енергоспоживання до 40% порівняно з традиційними системами повітряного охолодження. Рішення з прямим водяним охолодженням рециркулює контури теплої води для охолодження систем дата-центру та всіх серверних компонентів, зменшуючи потребу в енергомістких системних вентиляторах.

Сьогодні Lenovo оголосила про випуск 6-те покоління рідинного охолодження Lenovo Neptune. Компанія впроваджує технологію Lenovo Neptune для масового використання в портфоліо ThinkSystem V3 і V4:

  • Розширена доступність Neptune у всьому основному портфоліо: основні пропозиції ThinkSystem V3 і V4 включають опції прямого рідинного охолодження процесорів у відкритому контурі.

  • Нові  конструкції холодних пластин: оптимізовані та запатентовані конструкції холодних пластин для процесорів і прискорювачів забезпечують максимальне відведення тепла для обладнання, що споживає зараз приблизно 700 Вт, а в майбутньому будуть розроблені конструкції потужністю понад 1000 Вт.

  • Нова технологія охолодження пам'яті для платформ ThinkSystem: запатентоване компанією Lenovo охолодження пам'яті для високопродуктивних систем буде інтегровано в деякі платформи ThinkSystem з рідинним охолодженням безпосередньо в динамічну оперативну пам'ять (DRAM). Це дозволить клієнтам обирати між процесором і пам'яттю, щоб ефективно зменшити нагрівання і максимізувати продуктивність там, де це потрібно найбільше.

  • Система рідинного охолодження Neptune™ 6-го покоління: нові конструкції охолодження теплою водою дозволять працювати без необхідності в спеціалізованому кондиціонуванні повітря в центрі обробки даних. Рідинне охолодження Neptune™ перетворює відпрацьоване тепло на ресурс для повторного використання гарячої води в приміщенні.

Крім того, партнерства з колокації (розміщення серверів) допомагають клієнтам впроваджувати високопродуктивний приватний ШІ, навіть якщо бракує місця в дата-центрі або інфраструктури для рідинного охолодження. У партнерстві з Lenovo компанія Digital Realty нещодавно розширила свою високощільну колокацію, впровадивши технологію охолодження Lenovo Neptune у більш ніж половині своїх датацентрів по всьому світу. Це стало значним стрибком у розв'язанні проблем, пов'язаних з високою щільністю робочих навантажень, які створює ШІ.

Відзначаючи важливий етап в ефективному масштабуванні робочих навантажень зі ШІ, портфоліо Lenovo ThinkSystem AI включає своєчасну підтримку на ринку потужних 8-ядерних графічних процесорів NVIDIA. Новий суперчіп NVIDIA Grace Blackwell GB200 та ультраефективний 5U Lenovo ThinkSystem SR780a V3 з рідинним охолодженням Lenovo Neptune досягають ефективності використання енергії (PUE) на рівні 1,1.