Згідно з новим дослідженням Omdia, ринок управління теплообміном центрів обробки даних зріс до приголомшливих 7,67 млрд дол, перевищивши попередні прогнози. Очікується, що це безпрецедентне зростання продовжуватиметься зі стійким CAGR (сукупний середньорічний темп зростання) на рівні 18,4% до 2028 року. Цей сплеск значною мірою буде спричинений попитом на штучний інтелект та інноваціями в інфраструктурі високої щільності, що стане ключовим моментом для галузі.

Оскільки штучний інтелект стає повсюдним, попит на рідинне охолодження різко зріс. Основні тенденції включають швидке впровадження теплообмінників задніх дверей (RDHx) у поєднанні з 1-P охолодженням безпосередньо на мікросхемах, досягнення вражаючого зростання на 65% у порівнянні з минулим роком, часте інтегрування програм повторного використання тепла. Цей період також є стратегічним поєднанням технологій повітряного та рідинного охолодження, створюючи збалансоване та ефективне управління температурними показниками.

Прогноз по ринкам рідкого та повітряного охолодження, 2021-2028


Синій колір – повітряне охолодження, жовтий – рідке охолодження, зелена лінія – ринкова частка технологій рідкого охолодження

Головний аналітик Omdia Шен Ван (Shen Wang) зазначив: «У 2023 році глобальний ринок систем охолодження центрів обробки даних зазнав посиленої консолідації, коефіцієнти концентрації Top5 і Top10 зросли на 5% порівняно з попереднім роком. Omdia розширила охоплення постачальників у своєму звіті, включивши 49 компаній замість 40, додавши китайських OEM-виробників і прямих постачальників компонентів рідинного охолодження. Vertiv, Johnson Controls і Stulz зберегли свої три перші позиції, причому Vertiv отримав 6% частки ринку завдяки високому попиту в Північній Америці та хмарним партнерствам».

Зростання ринку систем охолодження центрів обробки даних в першу чергу стримувалося виробничими потужностями, особливо таких компонентів, як блоки розподілу охолодження (CDU), а не відсутністю попиту. Численні гравці ланцюга постачання намагалися задовольнити стрімкі потреби ринку, що спричиняло дефіцит компонентів. Однак очікується, що покращення, заплановані на 2024 рік, вирішать цю проблему та призведуть до розблокування замовлень, відкладених раніше через вузькі місця в ланцюзі поставок. За цей час впровадження рідинного охолодження стало значним зростанням, особливо в Північній Америці та Китаї, з появою нових постачальників і відстежуваними компаніями, які демонструють значне розширення. На цьому ринку рідинного охолодження, який оцінюється приблизно в 1 млрд дол, постачальник систем прямого охолодження CoolIT залишається провідним лідером, за ним йдуть лідер із занурювального охолодження Sugon і постачальник серверів Lenovo.

Управління температурою центру обробки даних розвивається завдяки зростаючому впливу штучного інтелекту та вимогам до екологічної стійкості. Незважаючи на високі перспективи зростання, галузь стикається з проблемами, пов’язаними з обмеженнями ланцюга поставок у рідинному охолодженні та застосуванні екологічних практик.

«Очікується, що до 2028 року ринок охолодження центрів обробки даних складе 16,8 млрд дол завдяки цифровізації, високому попиту на велику потужність і переходу до екологічно чистої інфраструктури, причому рідинне охолодження стане найбільш важливою технологією в секторі», – підсумовує Ван.