За даними компанії IDC, в першому кварталі поточного року тайванська компанія Asustek відвантажила 3,6 млн. персональних комп'ютерів і увійшла в топ-6 глобальних виробників. Всього в світі було поставлено в канал продажів майже 60 млн. ПК і це на 1,5% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.

В продуктове портфоліо Asus входить декілька основних лінійок, серед яких – ігрові серії ROG (Republic of Gamers) і TUF TUF Gaming, ZenBook – преміум ноутбуки для бізнес-сегменту, ProArt Studiobook – потужні графічні станції для розробників контенту. Окремо треба виділити лінійку Asus VivoBook — яскраві продуктивні сучасні лаптопи середнього сегменту.

Чим цікава серія Vivobook

Лінійка Vivobook також ділиться на кілька підгруп: недорогі класичні Vivobook, більш просунуті Vivobook *X, тонкі, легкі і стильні Vivobook S та круто прокачані Vivobook Pro з найліпшою продуктивністю. Також в цій лінійці є кілька трансформерів: ноутбуки «2-в-1» Vivobook Flip з екраном, що розкривається на 360°, і Slate з від’єднуваною клавіатурою з повнорозмірними клавішами. Однак всі моделі виконані в рамках єдиної концепції та ідеї і відрізняються лише компонентною базою та певними оригінальними фічами.


Загалом серія ноутбуків Asus Vivobook цікава завдяки кільком важливим рисам , які роблять її привабливою для різних категорій користувачів:

  • Доступна ціна: Asus Vivobook відома своїм балансом між ціною та продуктивністю, що робить ці ноутбуки доступними для студентів, офісних працівників і користувачів, які потребують надійного пристрою на кожен день.

  • Стильний дизайн: ці пристрої часто мають тонкий і легкий корпус, сучасний зовнішній вигляд, а також доступні в різних кольорах, що дозволяє користувачам обрати пристрій, який підходить їхньому стилю.

  • Дисплей: цей модельний ряд зазвичай оснащений якісними екранами з тонкими рамками (NanoEdge), що забезпечують максимальну площу екрану в компактному корпусі. Також є моделі з сенсорними екранами та високою роздільною здатністю.

  • Продуктивність: ноутбуки Vivobook містять продуктивні сучасні процесори (Intel або AMD), достатню кількість оперативної пам'яті та швидкі SSD-накопичувачи, що забезпечує плавну роботу в більшості повсякденних задач.

  • Підключення та порти: розробники оснащують Vivobook широким набором портів, зокрема USB-C, USB-A, HDMI, аудіороз'єм і слот для карт пам'яті, що забезпечує зручне підключення до різних пристроїв.

  • Клавіатура та тачпад: у цих ноутбуках зазвичай присутня клавіатура з підсвіткою, що полегшує роботу в умовах низького освітлення, а також високоточний тачпад з підтримкою жестів.

  • Батарея: моделі серії Vivobook відрізняються чималим часом автономної роботи, іноді навіть до 18 годин без підзарядження.

  • Безпека та додаткові функції: деякі моделі мають вбудовані сканери відбитків пальців для швидкої та безпечної аутентифікації, а також підтримку технологій Asus Splendid та Asus Tru2Life для покращення якості зображення та відео.

Таким чином, Asus Vivobook є хорошим вибором для тих, хто шукає надійний, продуктивний та стильний ноутбук з ергономічним дизайном за розумною ціною.

ASUS Vivobook S – перший комп’ютер Copilot+ PC

Слід зазначити, що кілька днів тому Asus вивела на український ринок нову генерацію ПК зі штучним інтелектом (ШІ). Мова йде про ноутбук Asus Vivobook S 15 (S5507), надзвичайно легкий та тонкий пристрій (14,7 мм), який працює на основі процесорної платформи Snapdragon® X Elite. Серед продуктів вендора це перший комп’ютер класу Copilot+ PC з функціями штучного інтелекту Windows і набором спеціального ПЗ від Asus.


Модуль ШІ-процесинга, інтегрований в платформу Snapdragon X Elite, виконує апаратне прискорення завдань штучного інтелекту. Швидкісний процесор Qualcomm Oryon відрізняється високою енергоефективністю, що вкупі з акумулятором високої ємності (70 Вт∙год) забезпечує до 18 годин автономної роботи. Серед інших принад новинки – екран Asus Lumina OLED з роздільною здатністю 3K і частотою оновлення 120 Гц, а також потужна аудіосистема, розроблена у партнерстві з Harman Kardon.

Спеціальна клавіша Copilot служить для швидкого доступу до функцій Windows 11, пов’язаних з ШІ. А збільшений тачпад надає чудові можливості для зручної навігації, адже завдяки простим жестам споживачі можуть, наприклад, керувати відтворенням відео, регулювати параметри аудіо та дисплею.