Протягом останніх тижнів, коли в соціальних мережах з’явилися дешеві фейкові відео, які стверджують, що президент Джо Байден не придатний для роботи на посаді, пов'язана з Кремлем дезінформаційна мережа почала просувати пародійний музичний кліп, в якому Байден одягнений в підгузник і його штовхають в інвалідному візку. Відео називається "Bye, Bye Biden", і його переглянули понад 5 мільйонів разів на сайті X з моменту першого просування в середині травня, повідомляє видання WIRED. У ньому Байден зображений дуже старим, зі слуховим апаратом і з великою кількістю ліків. Він також дає гроші персонажу, який, схоже, представляє нелегальних мігрантів, і відмовляє в грошах громадянам США, поки вони не змінять свій костюм на український прапор. В іншій сцені Байден відчиняє вхідні двері сімейного будинку, на стіні якого висить прапор Конфедерації, і дозволяє мігрантам зайти і зайняти його. Нарешті, відео містить посилання на вкрадені передвиборчі змови, які проштовхував колишній президент Дональд Трамп.

Зазначається, що відео було створено групою Little Bug, яка імітує стиль Little Big, відомого російського гурту, що втік з країни у 2022 році після вторгнення Росії в Україну. У кліпі знялися кілька московських акторів, які розмовляли з російським ЗМІ Agency.Media. Притому в кліпі використовувалася технологія штучного інтелекту, щоб зробити акторів схожими на Байдена і Трампа, а також на Іллю Прусікіна, вокаліста Little Big.

Алекс Фінк, експерт зі штучного інтелекту та машинного зору, який проаналізував відео для WIRED, коментує, що «…Байден і Трамп виглядають як один і той самий актор, а відеомонтаж deep-fake змінює риси його обличчя таким чином, що в одному випадку він нагадує Байдена, а в іншому – Трампа. Монтаж непослідовний, тому ви можете бачити, що в деяких випадках він більше схожий на Байдена, а в інших – менше, адже риси обличчя постійно змінюються». Аналіз, проведений некомерційною організацією True Media, яка була заснована для боротьби з поширенням пов'язаних з виборами фейків, зі 100-відсотковою впевненістю показав, що у відео використовувався звук, згенерований штучним інтелектом. Вона також з 78-відсотковою впевненістю встановила, що деякі технології ШІ використовувалися для маніпуляцій з обличчями акторів.

За словами Алекса Фінка, очевидна природа технології глибокого фейку, продемонстрована тут, свідчить про те, що відео було створено в поспіху, з використанням невеликої кількості ітерацій генеративної змагальної мережі для створення образів Байдена і Трампа. Невідомо, хто стоїть за відео, але "Bye, Bye Biden" просувався пов'язаною з Кремлем мережею, відомою як Doppelganger. Кампанія розміщалася десятки тисяч разів на X і була викрита Antibot4Navalny, анонімним колективом російських дослідників, які відстежували діяльність Doppelganger протягом останніх шести місяців.

Кампанія розпочалася 21 травня, і вже з'явилося майже 4000 постів на X, що рекламують відео 13 мовами, які просувалися бот-мережею з майже 25 тисяч акаунтів. Дослідники «Антибот4Навальний» дійшли висновку, що пости були написані за допомогою технології генеративного штучного інтелекту. Відео поширили 6,5 мільйонів разів на X і переглянули майже 5 мільйонів разів.