За даними аналітичного звіту Dell'Oro Group у 1-му кварталі поточного року темпи зростання продажів обладнання для фізичної інфраструктури датацентрів Data Center Physical Infrastructure (DCPI) знизилися і тепер становлять приблизно 5%. В Dell'Oro пояснюють такі уповільнені темпи тим, що наразі чимало великих проектів із впровадження рішень по штучному інтелекту все ще перебувають у початковій стадії

Eaton, Modine і Schneider Electric зайняли лідерські позиції серед усіх вендорів і дещо збільшили свої частки ринку, в той час як Vertiv втратила свою частку.

Зростання доходів відбувалося по всьому світу, але Північна Америка трохи випередила всі інші регіони. Китайський ринок DCPI був єдиним регіоном, де відбулося падіння, але очікується, що в наступному кварталі він повернеться до зростання.

Слід зазначити, що зростання продажів апаратного забезпечення в цілому сповільнилося, за винятком розподілу електроенергії для об'єктів (Facility Power Distribution), який був єдиним сегментом ринку, що продемонстрував двозначні темпи зростання через підвищення вимог до розподілу електроенергії для робочих навантажень штучного інтелекту. Зростання сегмента Thermal Management помітно сповільнилося, оскільки деякі кінцеві користувачі все ще розгортають нещодавно поставлене обладнання.

Експерти Dell'Oro Group прогнозують двозначне зростання доходу для ринку DCPI у 2024 році. В основному це зростання припаде на другу половину року, оскільки підприємства почнуть розгортати фізичну інфраструктуру, пов'язану з робочими навантаженнями штучного інтелекту.