За даними кількох досліджень, внаслідок російського вторгнення в Україну по всій країні було розміновано стільки наземних мін, що на їхнє знешкодження знадобилося до 700 років. Ігор Безкаравайний, заступник міністра Міністерства економіки України, очолює команду і порівнює завдання розмінування під час війни, що триває, з проектуванням і будівництвом підводного човна повністю під водою, за винятком того, що вода горить. "Це велика проблема", - каже він.

Тому, щоб зробити це завдання більш керованим, українські вчені звертаються до штучного інтелекту, щоб визначити, які регіони є пріоритетними для розмінування, хоча вони очікують, що деякі з них, можливо, просто доведеться залишити як постійний "шрам" на мапі країни.

Модель враховує величезну кількість даних, включаючи податкові записи і записи про власність, сільськогосподарські карти, дані про родючість ґрунту, журнали військових і аварійних служб про місця падіння бомб і снарядів, інформацію, отриману з супутникових знімків та інтерв'ю з місцевими цивільними і військовими. Навіть моделі зміни клімату і дані про щільність населення, отримані від операторів мобільного зв'язку, можуть бути оцінені. Потім ШІ зважує такі фактори, як безпека цивільного населення і потенційні економічні вигоди, щоб визначити важливість тієї чи іншої ділянки землі і наскільки терміново потрібно зробити її безпечною.Джерело: https://www.newscientist.com/