Для просування технологій чистої енергії та сталого розвитку в автоспорті компанії Bosch Engineering та Ligier Automotive вивели свій демонстраційний водневий автомобіль на новий рівень. Протягом останніх місяців проводилися інтенсивні випробування двигуна і всього автомобіля на міцність і витривалість, а також для подальшої оптимізації привода.  

В останні місяці Bosch Engineering та Ligier Automotive значно доопрацювали автомобіль, завдяки чому вдалося досягти потужності 443 кВт, крутного моменту в 650 Нм і чудової динамічної реакції 3-літрового бітурбованого водневого двигуна. Крім того, в ході масштабних випробувань та моделювання були доведені надійність і довговічність водневих систем в екстремальних умовах експлуатації та при навколишніх температурах від 0° до +35°C.

Під час випробувань на швидкість автомобіль неодноразово розвивав показник у понад 280 км/год без збоїв, що свідчить про потенціал для досягнення максимальної швидкості, близької до 300 км/год. Загалом автомобіль пройшов понад 5000 тестових кілометрів на гоночному треку під високими навантаженнями без особливих відхилень від норми. Це приблизно відповідає дистанції, яку долали команди-переможці перегонів «24 години Ле-Мана» в останні роки. 

Досвід, отриманий при створенні Ligier JS2 RH2, наприклад, під час проєктування баків високого тиску та розробки комплексної концепції водневої безпеки буде використаний в майбутніх проєктах обох компаній.

Рідкий водень: перші концептуальні дослідження

Наразі основна концепція зберігання водню для галузі мобільності — це зберігання у газоподібному стані під високим тиском до 700 барів. Завдяки вищій щільності рідкий водень може стати альтернативним варіантом зберігання в довгостроковій перспективі. Bosch Engineering та Ligier Automotive наразі розширюють свій досвід у розробці цієї технології. Обидві компанії вже підготували початкові концептуальні дослідження для інтеграції систем рідкого водню в транспортні засоби.

Під час створення Ligier JS2 RH2 компанія Bosch Engineering відповідала за загальний дизайн автомобіля. Також значною мірою вона реалізувала розробку концепції двигуна і баку та комплексну багатоступеневу систему водневої безпеки. Компанія Ligier Automotive відповідала за динамічні характеристики автомобіля, дизайн кузова, включно з адаптацією шасі наявного Ligier JS2 R, і повну систему охолодження автомобіля. Вони також оптимізували механічні компоненти для використання з воднем і керували їхньою загальною інтеграцією в новий автомобіль.

Світова прем’єра на перегонах «24 години Ле-Мана»

15 червня цього року Ligier JS2 RH2 був представлений на трасі. Це відбулося під час прем'єрного демонстраційного кола, зарезервованого для перегонових автомобілів на водневих двигунах, всього за кілька годин до початку 92-х змагань. Також участь у події взяв MissionH24 зі своїм водневим перегоновим прототипом H24 та інші виробники, які прагнуть впроваджувати водень в автоспорті.