Компанія UCLOUD отримала атестат, який засвідчує, що хмарний оператор забезпечує захист інформації відповідно до вимог КСЗІ (Комплексна система захисту інформації). Це стосується усіх локацій у чотирьох дата-центрах, де розміщене обладнання компанії, а саме у Польщі та Україні. Отримання сертифіката є підтвердженням того, що збереження клієнтських даних відповідає вимогам законодавства та українським галузевим стандартам, що пов’язані із захистом інформації. Також КСЗІ дозволяє компанії співпрацювати з деякими сферами, що зберігають конфіденційні дані користувачів, наприклад, з державним сектором.

Це є першим випадком на ринку українських хмарних операторів, коли атестат КСЗІ видають на хмари, що розміщені за кордоном, відзначає Борис Борисов, заступник директора Ucloud. У компанії також є міжнародні сертифікати ISO 27001, 27701, 9001, які поширюються і на польський сегмент компанії. Вони підтверджують, що у зловмисників фактично відсутні шанси отримати доступ до інформації, яка зберігається на серверах.

Крім того, у 2024 році UCLOUD збільшили пропускну здатність каналів на маршруті Київ-Львів до 200G та Київ-Франкфурт до 100G. Раніше цей показник був 100G та 10G відповідно. Відтепер з’єднання “Київ-Варшава-Франкфурт” має з’єднання у 100+G на усіх сполученнях. Це дає ще більше можливостей для резервування інформації та її відновлення.

Нововведення дозволяють збільшити обсяг передачі даних між клієнтами та дата-центрами в Європі. Дотримуючись правила бекапування “3-2-2-1-0”, компанії зможуть відновлювати резервні копії, що зберігаються у Франкфурті, без втрати швидкості. Раніше затримка на відрізку “Франкфурт - Варшава” сягала 14 мілісекунд, наразі вона складає 7,5.

Збільшення пропускної здатності запустили у партнерстві з двома телекомунікаційними компаніями ВОЛЗ та FIBERAX. Завдяки цьому проєкту UCLOUD отримав георознесені канали передачі даних L2 з Києва до Варшави та далі в Європу.