Аналітична група Dell'Oro опублікувала нове дослідження ринку Ethernet-комутаторів, згідно з яким у 1-му кварталі 2024 року збут таких пристроїв для ЦОД зменшився. Притому попередній раз таке скорочення продажів було зафіксовано ще у 3-му кварталі 2020 року. Нагадаємо, що Ethernet-комутаторів для датацентрів відноситься обладнання, яке працює на швидкостях 25 Гбіт/сек і більше.

Експерти Dell'Oro вказують, що падіння продажів обумовлене скороченням замовлень у корпоративному сегменті. Водночас збут комутаторів для датацентрів, де впроваджуються системи ШІ, продовжують зростати. Скорочення поставок продуктів для корпоративного сегменту обумовлене закінченням всіх заморожених через пандемію замовлень, заповненням складів дистриб'юторів обладнанням та скороченням бюджету на ІТ у багатьох компаніях.

У першому кварталі поставки збільшили компанії Arista і Huawei, а також виробники White-Box, що постачають обладнання для датацентрів американських та китайських гіперскейлерів. У всіх інщих вендорів спостерігається спад. Також відзначається зростання на початку року постачання комутаторів 200, 400 і 800 Гбіт/сек, на частку яких зараз припадає майже чверть поставлених портів. На думку аналітиків Dell'Oro, продажі 400- та 800-гігабітних комутаторів будуть зростати в наступні два роки з причини впровадження додатків ШІ.