Аналітична компанія TrendForce оприлюднила новий прогноз щодо обсягів відвантажень смартфонів з гнучкими дисплеями, що зараз називають складаними смартфонами. За даними аналітиків у 2024 році відвантажать 17,8 млн одиниць, це на 100 тисяч більше, ніж експерти прогнозували у своєму попередньому прогнозі. Тим не менше, частка складних смартфонів все ще залишається дуже малою і не перевищує 1,5% від загального обсягу поставок мобільних телефонів за рік у світі. Притому швидких темпів приросту даного сегменту аналітики також не очікують. Наприклад, у 2028-му частка складаних телефонів не перевищить 4,8%, притому обсяг продажів підвищиться в основному за рахунок більш доступних по ціні моделей від китайських вендорів. Що стосується нинішнього лідера – компанії Samsung – то його частка буде лише зменшуватися.

Згідно з даними TrendForce, у 2022 році Samsung постачала понад 80% складаних смартфонів, але зараз її частка зменшилася близько 50%. На другому місці розташувалася компанія Huawei з 30%, на третій Motorola з 6,2%. Ймовірно така структура ринку утримається доти Apple не випустить на ринок свій складаний iPhone. Але поки що випуск такого пристрою не прогнозують, хоча певні чутки про його розробку циркулюють в ІТ-колах вже не перший рік.

Глобальний ринок складаних смартфонів, розподіл поставок між основними брендами у 2024 р., %

 

Джерело: TrendForce, червень 2024

На думку експертів, головна причина повільного розвитку цього ринку – висока вартість пристроїв та низька надійність. Як тільки буде створено справді довговічний та недорогий дисплей, що витримує десятки тисяч циклів складання-розкладання без погіршення якості зображення, конкуренція у цьому сегменті сильно загостриться. І тоді загальна частка складних гаджетів на глобальному ринку значно зросте.