Компанія Vodafone повідомила, що повністю укомплектувала операторське обладнання мережі GPON альтернативними джерелами живлення, що забезпечить роботу сервісів 72 години. Щоб підтримати українців у складні економічні часи та допомогти обрати стабільний енергонезалежний зв’язок, оператор пропонує користувачам протестувати енергоефективний домашній інтернет, який працює навіть, коли у будинку немає світла.

У межах акції «Спробуй Гігабіт», усі абоненти, які замовлять підключення до Vodafone Gigabit Net у червні 2024 року, отримають перші 30 днів користування без абонплати. Пропозиція дозволить новим абонентам перевірити можливості і відчути всі переваги високошвидкісного інтернет-доступу.

«Через постійні пошкодження російським агресором енергетичної інфраструктури Україна знову в умовах віялових відключень. Мешканці багатьох міст вже відчули, як важко працювати, навчатись, слідкувати за ситуацією в країні чи бути на зв’язку з рідними без стабільного інтернету. Маємо позитивний досвід роботи сервісів на резервному живленні під час тривалих блекаутів, зокрема, у Харкові, Дніпрі й Одесі та позитивні відгуки про сталість мережі від абонентів в усіх містах присутності. – пояснює Сергій Скрипніков, генеральний директор телеком-оператора Vega, компанії, яка відповідає за напрямок фіксованого зв’язку у Vodafone Україна. – Саме тому Vodafone надає можливість користувачам протестувати роботу сервісу під час відключень, щоб кожен на власному досвіді зміг перевірити якість послуг. Навіть у пікові місяці навантаження ми отримували найвищий індекс споживчої лояльності та готовності рекомендувати послуги компанії (NPS), тому впевнено пропонуємо своїм клієнтам тестовий період».

Послуга доступна у Києві, Одесі, Львові, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Миколаєві, Івано-Франківську, Вишневому та Чорноморську. Перевірити можливість підключення можна на мапі інтернету під час знеструмлень. Після закінчення акційного періоду діятиме базова вартість у тарифі. Детальніше про тарифи – на сайті.

Для користування швидкісним оптичним інтернетом необхідно обов’язково встановити абонентський термінал. Vodafone забезпечує цим обладнанням своїх клієнтів без будь-якої додаткової плати.

Завдяки надійності та пропускній спроможності GPON (гігабітна пасивна оптична мережа), забезпечує швидкість до 1 Гбіт/с, що в 10 разів потужніше звичного 100 Мбіт/с. Надалі вона легко модернізується у XGS-PON, яка дозволяє збільшити швидкість передачі даних вже до 10 Гбіт/с.

Енергоефективною технологія є завдяки відсутності між операторським обладнанням і користувачем активних елементів, які потребують живлення, тож набагато легше забезпечити все устаткування альтернативними джерелами. Клієнтське обладнання встановлюється безпосередньо в квартирі і якщо абонент заживить своє, а оператор – своє, інтернет літатиме навіть під час відключення електропостачання.