Згідно зі звітом McKinsey, всього через півтора роки з моменту запуску OpenAI ChatGPT близько 65% організацій вже регулярно використовують штучний інтелект. Це майже вдвічі більше, ніж у минулому році.

Звіт свідчить про те, що організації тепер використовують ШІ у всіх сферах бізнесу. Більше половини респондентів розповіли, що їхні організації застосовують ШІ у двох або більше бізнес-функціях. Найчастіше GenAI використовується в маркетингу та продажах, контентній підтримці маркетингової стратегії та професійних послугах.

Найбільше скорочення витрат за рахунок використання GenAI організації отримали у сфері управління персоналом, а збільшення доходів — у сфері управління ланцюжками поставок та запасами.


Як показує дослідження, 72% компаній використовують принаймні одну функцію ШІ. П'ять або більше функцій застосувують лише 8% опитаних організацій. Джерело: McKinsey & Company 

McKinsey ділить компанії, що використовують GenAI, на три категорії, залежно від того, як вони впроваджують цю технологію: takers, shapers та creators. До перших (takers) відносяться ті, хто зазвичай використовує готові інструменти ШІ. Shapers також застосують загальнодоступні інструменти ШІ, але додатково налаштовують їх під свої потреби. І нарешті, «творці» (creators) будують власні моделі штучного інтелекту з нуля.

Результати звіту показують, що приблизно половина організацій використовує готові розробки, тоді як інша половина застосовує суттєво змінені чи створені «з нуля» інструменти ШІ. За даними McKinsey, в перспективі буде ще більше гібридних екосистем, які поєднують готові, пропрієтарні та відкриті моделі ШІ.

Експерти McKinsey також зазначають, що є особлива категорія «прогресивних компаній» (high performers), які ймовірно зіткнуться з проблемами, пов'язаними з неточністю даних. Ці організації знаходяться далі за всіх на шляху впровадження GenAI і, як правило, виділяють велику частку своїх бюджетів на його розгортання.