У Києві відбувся Impact Force Forum 2024, на якому українські та міжнародні експерти обговорили практичні шляхи вирішення нагальних проблем, з якими через війну стикнулася Україна, а також створення та використання можливостей для забезпечення довготривалої стійкості та подальшого відновлення і сталого розвитку.

Impact Force Forum 2024 був організований у відповідь на складні виклики, які стоять перед Україною через триваючий конфлікт. Визнаючи необхідність об’єднання експертів з різних галузей для розробки стійких рішень, організатор форуму НУО Impact Force, створила майданчик для інтегрованого підходу до відновлення та розбудови країни.

На форумі велика увага приділялася інноваціям, що допомагають забезпечувати стійкість на довгостроковій основі, підкреслюючи важливість новітніх технологій та практик у різних секторах. Окрім цього, обговорювалася критична важливість співпраці між урядом, приватним сектором, міжнародними партнерами та громадянським суспільством. Ця взаємодія є ключовою для розробки ефективних стратегій, що сприяють стійкості та відновленню.

Для забезпечення незламності, яка включає економічні, екологічні та соціальні складові, важливе значення має цілісний підхід і створення стійких громад, які можуть протистояти і відновлюватися після різних глобальних загроз, таких як конфлікти і зміна клімату. Задля цього необхідно використовувати інноваційні методи та практики, які довели свою ефективність в успішних проєктах на кшталт онлайн-академії для жінок «Мрій та досягай», програми психологічної реабілітації та кар’єрного розвитку для захисниць «ReStart свідомості» та акселераційної програми для майбутніх соціальних підприємців Impact Business. Такі проєкти є чудовим прикладом локалізованого та інклюзивного підходу і демонструють важливість контекстно-орієнтованих рішень.

В рамках форуму Impact Force та Інститут Економіки та Миру підписали Меморандум про співпрацю та об’єднання спільних зусиль, спрямованих на посилення стійкості України та просування мирних ініціатив, прокладаючи шлях до сталого розвитку та розширення соціальних прав і можливостей.

Крім того, в рамках форуму були підбиті підсумки програми «Інноватори енергоефективності України», і 15 фіналістів представили свої проєкти та розробки, що стимулюватимуть системне впровадження новітніх технологій під час відновлення країни і можуть допомогти у боротьбі з непростими викликами, які Україна зазнає у сфері енергетики зараз.

Переможцями програми стали : 1. TOB "EДBAHCIC ГPУП" (ADVANSYS), 2. TOB «ГAЙCTEP» (HAJSTER), 3. TOB "TOBA IHДACTPIЗ" (TOVA INDUSTIRES), 4. TOB "BИPOБHИЧИЙ ЦEHTP "EKOCOЛУМ", 5. TOB "KHЯЖE ПOЛE".

Impact Force Forum 2024 став потужним каталізатором ідей та співпраці і продемонстрував, що забезпечення довготривалої стійкості України - ключове завдання, успіх якого залежатиме від впровадження інновацій та реалізації проєктів із значним соціальним впливом, для чого необхідне об'єднання зусиль держави, бізнесу, громадського сектору та міжнародних партнерів.

Незважаючи на всі складнощі, пов'язані з війною, Україна вже зараз демонструє світові, як можна використовувати можливості соціального підприємництва та впроваджувати імпакт-проекти. Учасники форуму з інших країн Європи відзначили досвід України як цінний прецедент та висловили зацікавленість у співпраці з українськими партнерами, наголосивши на необхідності посилення цього напрямку діяльності.